Akmeniškiai varžėsi tarptautiniame turnyre Rygoje

2020 m. vasario 16 d. Latvijos sostinėje Rygoje įvyko tradicinis tarptautinis stalo teniso turnyras „Rygos miesto jaunių stalo teniso taurė“. Į šį turnyrą susirinko 163 sportininkai iš 17 valstybių: Uzbekistano, Azerbaidženo, Didžiosios Britanijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Ukrainos, Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Indijos, Moldovos, Italijos ir Lietuvos. Turnyras vyko prie 20 stalų.

Akmenės rajono stalo tenisininkai jau daugelį metų dalyvauja šiame turnyre. Šiemet į Rygą važiavo penki Akmenės rajono sporto centro auklėtiniai, kurie varžėsi sportininkų, gimusių 2002-2004 m. grupėje.

Merginų grupėje dalyvavo 79 žaidėjos, kurios buvo suskirstytos į 16 pogrupių po 4-5 žaidėjas.

Iš Akmenės rajono sportininkių geriausiai sužaidė Karolina Kuznecova (Naujoji Akmenė). Pogrupyje 3:0 nugalėjo Antonenka Kseniya (Baltarusija), Magnusdottir Berglind Anna (Islandija) ir Shaibel Mariia (Ukraina) žaidėjas ir atkaklioje kovoje minimaliu skirtumu 2:3 teko nusileisti Abdukhalilova Sayyorakhon (Uzbekistanas) atstovei. Laimėjusi antrą vietą Karolina pateko į pagrindinį finalą, kuriame dėl prizinių vietų varžėsi 32 merginos. Pirmame susitikime prieš Mohiruy Komolovą (Uzbekistanas) pasiekta pergalė 3:1. Antrajame rate Karolina žaidė su pastovia savo varžove Latvijos moterų stalo teniso čempione Sabina Musajeva, kuriai pralaimėjo rezultatu 1:3 ir su kitomis sportininkėmis pasidalino 9-16 vietas. Naujaakmenietės Gabrielė Strodomskytė ir Karolina Grigaitė pogrupiuose iškovojo 3 vietas ir liko žaisti paguodos finale. Paguodos finalas G. Strodomskytei ir K. Grigaitei taip pat buvo nesėkmingas, pirmus susitikimus teko pralaimėti ir toliau varžybose nebežaidė.

Vaikinų grupėje dalyvavo 84 žaidėjai, kurie buvo suskirstyti į 16 pogrupių po 5-6 žaidėjus.

Vaikinų grupėje žaidė Jokūbas Zaveckis (Sablauskiai) ir Tomas Norgėla (Naujoji Akmenė). Jokūbas pogrupyje kovojo su Švedijos, Uzbekistano, Didžiosios Britanijos, Islandijos ir Baltarusijos žaidėjais, o Tomas su Latvijos, Uzbekistano, Švedijos ir Baltarusijos atstovais. Kai kurie mačai Tomui ir Jokūbui buvo itin lygiaverčiai, tačiau pabaigoje varžovai triumfavo pergalėmis. Paguodos susitikimai varžovams ir vėl buvo palankesni, tačiau galiu pasakyti, kad mūsiškiai vaikinai puikiai žaidė, kovėsi iki galo, sėmėsi patirties, nugalėjo save ir po šių varžybų jie yra didesnio meistriškumo sportininkai.

           Dėkojame Akmenės rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto veiklos plėtojimo programai, kuri finansuoja projektą „Paskatinkime Akmenės rajono stalo tenisininkus“. Šios finansinės paramos dėka Akmenės rajono stalo tenisininkams buvo suteikta galimybė dalyvauti įspūdingame tarptautiniame renginyje ir įgyti neįkainuojamos patirties.

 

Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ pirmininkė Loreta Avelienė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Įveskite teisingą skaičių: *