Baigėsi 8 mėnesius trukusios mėgėjų stalo teniso varžybos

Baigėsi beveik metus laiko trukusios atviros Naujosios Akmenės kvalifikacinės stalo teniso varžybos, kurios prasidėjo 2015 m. rugsėjo 23 d. ir baigėsi 2016 m. gegužės 4 d., Varžybos vyko Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salėje kiekvieną priešpaskutinį mėnesio trečiadienį 18.00 val.

Šioje varžybose teisę dalyvauti turėjo vyrai, kurių reitingas LSTA nuo 600 ir žemesnis arba iš viso nėra reitingo sąrašuose ir moterys, kurių reitingas LSTA nuo 100 ir žemesnis arba iš vis nėra reitingo sąrašuose. Varžybos sudarytos iš 9 turų, iš kurių paskutinis buvo finalinis TOP-16. Finaliniame etape dalyvavo sportininkai, kurie po visų kvalifikacinių turų buvo surinkę daugiausiai taškų. Iš viso šiose varžybose dalyvavo 65 sportininkai (iš jų 40 Akmenės rajono) iš Joniškio, Kuršėnų, Šiaulių, Žagarės. Dalyvių amžius siekė nuo 9 iki 69 metų. Vidutiniškai kiekviename etape dalyvavo po 31 žaidėją.

TOP-16 finalas įvyko gegužės 4 dieną, jame žaidė net 9 Akmenės rajono stalo tenisininkai. Varžovai buvo labai lygiavertūs, kovos atkaklios ir nenuspėjamos. Pirmiausiai sportininkai buvo išskirstyti į 4 pogrupius po 4 žaidėjus, iš kurių I-II vietas užėmę sportininkai tęsė kovas dėl 1-8 vietų, likusieji dėl 9-16 vietų.

Po 3,5 valandos įtemptų kovų buvo išaiškinti varžybų nugalėtojai ir prizininkai. Šiais metais nesustabdomas ir neįveikiamas buvo vyriausias šių varžybų dalyvis Viačeslavas Chakimovas iš Žagarės, kuris nepralaimėjo nei vieno susitikimo ir tapo šių varžybų nugalėtoju. Prieš Viačeslavą sunku žaisti, nes jo žaidimo milžiniška patirtis pranoksta net ir talentingiausius jaunosios kartos atstovus, kurie daug ir sistemingai treniruojasi.

Antrąją vietą iškovojo talentingoji, 13-kos metų Karolina Kuznecova iš Naujosios Akmenės. Karolina labai atsakingai ruošėsi šioms varžyboms, ištisus metus puikiai pasirodydavo kiekvienuose šių varžybų etapuose. Finaliniame etape psichologinis ir techninis pasiruošimas buvo labai stiprus ir tai ji įrodė laimėdama prieš 5 varžovus, vyresnius už save 20, 30 ir net 40 metų, pralaimėjo tik prieš šių varžybų nugalėtoją Viačeslavą 0:3.

Trečioji vieta atiteko ne ką mažiau darbo įdėjusiai Gabrielei Strodomskytei iš Naujosios Akmenės, vienmetei Karolinos treniruočių partnerei. Gabrielė šiuo metu yra labai geros sportinės formos, ji 2016 m. gegužės 1 d. Joniškyje, Lietuvos jaunučių asmeniniame stalo teniso čempionate užėmė 6 vietą. Tai talentinga, kruopšti ir perspektyvi ne tik Akmenės rajono, bet ir visos Lietuvos stalo tenisininkė, kuri savo kruopščiu darbu ir puikiais rezultatais tai įrodo.

Ketvirtąją vietą užėmė Akmenės rajono savivaldybės vairuotojas, ilgametis stalo teniso žaidėjas Vincas Adomaitis iš Akmenės rajono Ramučių kaimo. Dėl trečios vietos 1:3 pralaimėjęs prieš G. Strodomskytę.

Penktąją vietą užėmė gerai žinomas Akmenės rajono stalo teniso veteranas Vladimir Golikov iš Naujosios Akmenės, kuris žaisdamas dėl 5 v. 3:1 įveikė Gražvydą Putrių iš Akmenės. Gražvydas taip pat vertas teigiamo įvertinimo, kuris kiekvienuose kvalifikacinių varžybų turuose užimdavo vis aukštesnes vietas. Finalinio etapo rezultatas parodo, kad Gražvydas taip pat buvo puikiai pasiruošęs šioms varžyboms ir akivaizdžiai matosi tobulėjimo progresas per šiuos metus.

Mažojo finalo nugalėtoju tapo Antanas Budžius, kuris visuose kvalifikacinių varžybų turuose buvo sunkiai nugalimas, o finaliniame etape nuo jo nusisuko sėkmė, pogrupyje patyręs vos vieną pralaimėjimą nepateko į finalinį aštuntuką. Bet Antanas vertas pagyrimų už tai, kad nenusiminė ir mažajame finale laimėjo prieš visus varžovus. Antrąją vietą užėmė Šarūnas Gulbinas iš Šiaulių, kuris yra labai pajėgus sportininkas, tačiau ir jam ši diena nebuvo pati sėkmingiausia kaip ir Antanui, tai buvo vienas iš favoritų į pagrindinį prizą, tačiau kamuoliukas apvalus ir nuo daugelių faktorių priklauso kaip sužaisi pačią svarbiausią varžybų dieną. Š. Gulbinas prieš A. Budžių pralaimėjo 2:3 rezultatu. Trečiąją vietą užėmė Arūnas Dyglys iš Naujosios Akmenės, kuris žaisdamas dėl 3 v. 3:2 įveikė jauniausią šių varžybų dalyvį, labai talentingą joniškietį Marijų Jučinską.

1-3 vietų laimėtojai apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais ir asmeniniais prizais. 4-5 bei mažojo finalo 1-3 vietų laimėtojai medaliais, diplomais ir asmeniniais prizais. Atminimo statulėle ir prizu paskatintas jauniausias šių varžybų dalyvis, joniškietis Marijus Jučinskas, kuriam yra 11 metų. Atminimo statulėlė ir prizas atiteko geriausiai sužaidusiam senjorui (55 metų ir vyresni amžiaus grupėje) Rimantui Seleniui iš Šiaulių, kuris bendroje įskaitoje užėmė 14 vietą.

Šios varžybos yra labai naudingos, per kurias progresuoja žaidėjų lygis, puiki sveikatingumo priemonė, nes varžybos vyksta reguliariai ir ilgą laiką. Dalyvių skaičius liudija, kad žmonėms reikia tokių užsiėmimų ir net neabejoju, kad septintasis kvalifikacinių varžybų sezonas būtinai įvyks.

Dėkoju visiems dalyvavusiems, už puikiai praleistą laiką, gerą atmosferą ir iki pasimatymo naujajame 2016/2017 metų kvalifikacinių varžybų sezone.