Respublikoje mergaitės – penktos, berniukai – aštunti

2016 m. balandžio 30 – gegužės 1 dienomis Joniškyje vyko Lietuvos jaunučių (2002 metų gimimo ir jaunesni) komandinis-asmeninis stalo teniso čempionatas, kuriame dalyvavo pajėgiausios šalies 10 mergaičių ir 10 berniukų komandos.

Džiaugiamės Akmenės krašto stalo tenisininkais, kurie (mergaitės ir berniukai) pateko į stipriausiųjų Lietuvos jaunučių komandų 10-ką.

Akmenės rajonui atstovavo 4 mergaitės – naujaakmenietės Gabrielė Strodomskytė ir Karolina Kuznecova, akmenietės Odeta Ostrauskytė ir Skirmantė Jankauskaitė. Berniukų komandą atstovavo akmeniečiai Domantas Putrius, Pijus Vaitekaitis ir kivyliškis Armandas Šemeta, kuris treniruojasi pagal NVŠ programą „Stalo tenisas – sveikata“.  Džiaugiuosi šia NVŠ programa, kuri atvėrė kelią dar vienam Akmenės rajono berniukui prasibrauti tarp stipriausiųjų šalies žaidėjų.

Pirmąją dieną vyko komandinės varžybos. Komandos buvo išskirstytos į 2 pogrupius po 5 komandas. Pogrupyje I-II vietas užėmusios komandos tęsė kovas dėl 1-4 vietų, III vietas užėmusios komandos dėl 5-6 vietų, IV v. dėl 7-8 vietų ir V v. dėl 9-10 vietų.

Mergaitės labai atkakliai ir kovingai varžėsi su pajėgiausiomis šalies žaidėjomis. Akmenietės įveikė Alytaus komandą 3:1, Jonavos 3:0 ir pralaimėjo 1:3 prieš Vilniaus ir Šiaulių mergaičių komandas. Pogrupyje iškovojo III vietą ir tęsė kovas dėl 5 vietos prieš Vilkaviškio mergaičių komandą, kurią ganėtinai nesunkiai įveikė 3:1 ir užėmė 5 vietą. Akmenietės vertos įvertinimo už šį puikų rezultatą, jos nusileido tik didžiųjų miestų varžovėm: 1 v. Vilnius, 2 v. Kaunas, 3 v. Panevėžys, 4 v. Šiauliai, 5 v. Akmenės r. Galime pasidžiaugti, kad Akmenės rajono stalo tenisininkės yra pajėgiausios šalies rajonų sportininkės.

Berniukams sekėsi prasčiau, jie pogrupyje pralaimėjo prieš Vilnių 0:3, Kauną 1:3, Šiaulius 0:3 ir laimėjo labai svarbią pergalę prieš Alytų 3:2. Esant komandiniam rezultatui 2:2, lemiamą susitikimą išėjo žaisti Armandas Šemeta prieš alytiškį V. Aleksandravičių, prieš kurį minimaliu skirtumu 3:2 laimėjo kivyliškis Armandas, komandai užtikrinantis 4 vietą pogrupyje. Dėl 7 vietos teko žaisti prieš gerai žinomą Joniškio komandą, dažnus Akmenės berniukų varžovus. Šį kartą namų sienos padėjo joniškiečiams, kurie labai lygiose kovose 3:1 laimėjo prieš akmeniečius. Finalinis ketvertas išsirikiavo taip: 1 v. Telšiai, 2 v. Vilnius, 3 v. Šiauliai, 4 v. Vilkaviškis. Sveikiname Žemaitijos sostinės berniukų komandą ir jų trenerį Remigijų Gustį pirmą kartą Telšių sporto istorijoje tapus Lietuvos jaunučių stalo teniso čempionais.

Antrąja dieną įvyko asmeninės pirmenybės, kuriose dalyvavo 36 mergaitės ir 36 berniukai. Mergaitės ir berniukai buvo išskirstyti į dviejų minusų lentelę, kad būtų išaiškintos visos sportininkų vietos. Puikiai pasirodė Gabrielė Strodomskytė, kuri užėmė aukštą 6 vietą ir Karolina Kuznecova – 9 vietą. Jos lygiaverčiai kovojo prieš Lietuvos rinktinės nares. Kitiems akmeniškiams sekėsi kukliau, Odeta Ostrauskytė 29 v., D. Putrius 24 v., Pijus Vaitekaitis 27 v., A. Šemeta 33 v.

Mergaičių grupėje finalinis šešetas išsirikiavo taip: 1 v. D. Timukaitė (Vilnius), 2 v. L. Abaravičiūtė (Vilnius), 3 v. S. Krutulytė (Vilkaviškis), 4 v. A. Melaikaitė (Panevėžys), 5 v. O. Pileckaitė (Šiauliai), 6 v. G. Strodomskytė (Naujoji Akmenė). Gabrielė Strodomskytė žaisdama komandinėse varžybose 3:1 laimėjo prieš vilnietę D. Timukaitę, kuri tapo 2016 m. Lietuvos jaunučių asmeninė čempionė. Jeigu galima laimėti prieš čempionę, vadinasi galima laimėti prieš visas likusias varžoves, linkiu sėkmės, kantrybės ir ištvermės Akmenės krašto stalo tenisininkėms treniruočių procese ir varžybose prasibraunant į pajėgiausių šalies žaidėjų prizines vietas.

Berniukų grupėje finalinis šešetas išsirikiavo taip: 1 v. V. Samakaljevas (Vilnius), 2 v. Š. Lukša, 3 v. E. Klarenbeek (Vilnius), 4 v. L. Rimkus (Telšiai), 5 v. V. Rimkus (Šiauliai), 6 v. D. Bučinskas (Šiauliai).