Tapkite savo gyvenimo čempionais!

Rugpjūčio 19 dieną Akmenės rajono sporto centre palieku stalo teniso mokytojo pareigas. Šias pareigas ėjau lygiai 11 metų. Suprantu, kad kiekvienam mano pažįstamui kyla klausimas – kodėl? Atsakysiu taip, todėl, kad manyje yra daugiau nei vien stalo tenisas. Turiu savyje daugiau potencialo, nei vien stalo teniso mokytojo pareigos! Mane domina žmogaus prigimtis, gyvenimo dėsniai, žmogaus prasmė, savirealizacija, sveikata. Noriu pažadinti savyje genijų ir padėti kitiems tai padaryti. Nors Lietuva jau senai atgavo laisvę ir nepriklausomybę, bet žmonės tikrai dar ne, daugelis gyvena košmarišku vidiniu kalėjimu. Eina į darbą, nors nenori, uždirba mažiau pinigų nei jaučiąs verti, bet darbdavys daugiau nemoka, daro tai, ką liepia darbdavys, o ne ko pačio širdis trokšta arba pvz daro dėl to, kad užsidėtų pliusą, nors ilgalaikės prasmės tame atliktame darbe nėra, sunku matyti žmonių dirbtinas šypsenas, žmonės pratinasi gyventi skausme. Kiekvienas žmogus turi savo troškimų, svajonių, norų, bet dažnai jas palaidoja sakydami – nu ką padarysi, taip jau yra ir nieko čia nepakeisi… O jei kuris nors drąsesnis prasitaria apie savo svajones ir ketinimus, tai akimirksniu priešaky užpuola trigeriai, kurie menkina tavo svajones, kurie sako, kad tau nepavyks, kokias čia nesamones kalbi ar darai.

Išeinu iš darbo, kad atlikčiau kitą gyvenimo misiją, nemažiau kilnesnę gyvenimo misiją nei iki šiol atlikinėjau. Noriu padėti žmonėms būti savimi, daryti tai, ką jie geriausiai moka, išmokti gyvenime daryti mainus, jausti palaimą, mėgautis gyvenimu, nelaukti savaitgalio, o mėgautis kiekviena diena lyg ji būtų paskutinė, išmokti vertinti tai ką turi ir būti dėkingiems už visą tai. Noriu pakeisti jų įsitikinimus, jų programas, kurios juos pačius riboja. Noriu matyti švytintį žmogų, laimingą, noriu suprasti jį, išklausyti, palaikyti, padėti jam susidėlioti gyvenimą ir įveikti sunkumus. Aš tikiu, kad mes visi vidumi esame genijai, tik reikia nebijoti suklysti ir toliau ieškoti savęs, klaidos mokina ir mes augame kartu su jomis. Noriu pakelti kiekvieno žmogaus savivertę. Žmogaus ląstelės tarpusavyje yra susietos viena su kita, taip ir žmonės, mes visi žmonės esame viena sistema, esame susitieti vieni su kitais, esame atsakingi vieni už kitus.

Kai prieš 11 metų pradėjau dirbti stalo teniso mokytoju, man buvo labai sunku, nežinojau ko tikėtis iš savęs, neturėjau darbo patirties, mano tikslas buvo – kad nepadaryčiau gėdos Akmenės rajono sporto centrui. Tačiau žinojau vieną, kad mano sąžinė būtų rami ir išlikčiau ramus, man tereikia dirbti nuoširdžiai, ką aš ir padariau. Daugelis žmonių savimi nepasitiki, bet iš patirties galiu pasakyti, kad jei dirbsite su meile ir atsidavimu – progresas neišvengiamas, jūs tikrai galite, jei tik norite! Neturėjau tikslo, kad mano auklėtiniai taptų Lietuvos čempionais, mano tikslas buvo nuoširdžiai atsiduoti darbui ir iš vaikų išspausti daugiausiai kiek galiu. Dabar galiu drąsiai sakyti, kad šis požiūris mane vedė sėkmės link. Pirmi treji metai buvo labai sunkūs, daug darbo, o pergalių nematyti. 2013 metais įvyko lūžis, nuo šių metų iki dabar Akmenės rajono sporto centro merginos Lietuvos jaunučių-jaunių komandiniuose čempionatuose užima 1-5 vietas. Nuo 2014 iki 2019 metų (6 metus iš eilės) Lietuvos mokyklų žaidynėse merginos tapo prizininkėmis. Lietuvos rajonų jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų asmeninėse pirmenybėse merginos yra tapusios čempionėmis. Karolina Kuznecova 2017 metais pateko į Lietuvos rinktinę, Šiaurės Europos čempionate, Estijoje, komandinėse varžybose su Lietuvos rinktine užėmė 2 vietą, asmeniškai iškovojo 5 vietą. Gintautas Adomaitis du sezonus žaidė už „STA Rudė-1/Bionorica“ Šiaulių pajėgiausią komandą Aukščiausioje lygoje. 5 merginos ir 1 vaikinas patenka į Lietuvos stalo teniso žaidėjų TOP-100 sąrašą. Merginos daugelį metų varžosi Lietuvos pajėgiausių jaunučių-jaunių TOP-12 pirmenybėse, 2017 metais tapo prizininkėmis. 2020 metais Lietuvos moterų aukščiausioje lygoje Akmenės rajono sporto centro merginų komanda užėmė 4 vietą, o Lietuvos vyrų II lygos komandiniame čempionate Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė-1“ vyrai užėmė 3 vietą. Visus 11 metų, kasmet dalyvaudavome 100 ir daugiau varžybų. Ilgas ir kantrus darbas atnešė šiuos saldžius vaisius. Reikėjo motyvuoti vaikus nesustoti dirbti, įrodyti valdžiai, kad mums reikia tiek daug kelionių, kad reikia daugiau pinigų. Per 11 darbo metų ryškiausias pergales Lietuvoje pasiekė šie auklėtiniai – Gintautas Adomaitis, Karolina Kuznecova, Gabrielė Strodomskytė, Vita Ruginytė, Paula Prelgauskaitė, Aromeda Gerčiūtė, Vita Guginytė. Yra ir kitų puikiai žaidžiančių, tiesiog visų neišvardinsiu.   

Vaikai manimi tikėjo ir vykdė mano nurodymus, o tai buvo svarbiausia. Kitaip būčiau nepadirbęs. Aš prisiėmiau atsakomybę išmokyti juos žaisti stalo tenisą. Metodai gal ir ne visi buvo malonūs, bet tikslas buvo aiškus – nepramogauti, o siekti meistriškumo! Ne trumpalaikė sėkmė, o ilgalaikė. Daug teorijos iš gyvenimo esu perteikęs savo auklėtiniams, atsisveikindamas primenu keletą jų:  

 1. Treniruotes lankyk 100%;
 2. Dalyvauk varžybose pagal trenerio nurodymus, jis žino kada ir kokiose varžybose turi žaisti;
 3. Atėjęs į sporto salę palik rūpesčius už durų;
 4. Kiekvienoje trenruotėje save atiduok 110%, sportuodamas galvok tik apie treniruočių procesą;
 5. Jei nori tapti čempionu, paklausk savęs, ką darai daugiau už savo finalinės kovos varžovą?;
 6. Gerbk trenerį ir vykdyk visus jo nurodymus, neatsikalbinėk su juo;
 7. Gerbk varžovą, o pralaimėjęs būk dėkingas jam už pamokas;
 8. Pats sunkiausias varžovas su kuriuo susidursi – esi tu pats;
 9. Neieškok pasiteisinimų, ieškok priežasties ir ją šalink;
 10. Nesvarbu dėl kelintos vietos žaidi, svarbu, kad kiekvieną susitikimą žaistum taip kovingai, kaip finalą;
 11. Turėk užrašų knygą, joje rašyk kokiose varžybose dalyvauji, su kuo žaidei ir kaip sužaidei, stebėk šiuos rodiklius, jie turi kaskart gerėti;
 12. Pyktis, baimė – pralaimėjimas;
 13. Drąsa, tikėjimas savimi – pergalė;
 14. Koncentruokis į žaidimą, o ne į taškus;
 15. Tavo padavimas – tavo strategija;
 16. Gerk daugiau vandens, valgyk tik sveiką maistą;
 17. Ne treniruočių metu bėgiok krosus, atlik lankstumo pratimus;
 18. Privalai suspėti treniruotis ir atlikti mokykloje užduotus namų darbus;
 19. Visame kame siek kokybės;
 20. Sportininkas yra autoritetas, būk toks ir pavyzdys bendraamžiams.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytoju pradeda dirbti Lorenas Vismantas, jis mane pakeis. Jis tikrų tikriausias naujaakmeniškis, stalo teniso subtilybių išmokęs iš dar visai nesenai anapilin iškeliavusio Alfrido Strato. Lorenas nesenai grįžo iš Škotijos, kurioje teko pasisemti stalo teniso mokytojo darbo patirties, tai žmogus, kuris dega noru dirbti su vaikais, kuris myli stalo tenisą ir mėgaujasi šio darbo procesu. Šiais metais Akmenės rajono stalo teniso klubas „Mažoji raketė“ švenčia 25 metų jubiliejų, todėl labai džiaugiuosi, kad Lorenas tęs gilias stalo teniso tradicijas. O savo auklėtinių prašau gerbti naująjį mokytoją, kuo greičiau prie jo apsiprasti, nusistatyti bendrus tikslus ir judėti jų link.

Esu dėkingas Akmenės rajono valdžiai už pasitikėjimą manimi, už galimybę siekti aukščiausio lygio, sporto centro kolegoms, tėveliams, mokyklų vadovams, fizinio ugdymo mokytojams, rėmėjams, klubo „Mažoji raketė“ pirmininkei Loretai Avelienei, savo treneriui Romualdui Franckaičiui, LSTA II lygos vyrų „Mažoji raketė-1“ komandai (vyrai, jaučiu jums didžiulę pagarbą už ištikimą atstovavimą komandai), Akmenės rajono suaugusiems stalo tenisininkams, kurie sąžiningai treniruotes lanko du kartus per savaitę ir mano akimis jie nesensta, kitų miestų žaidėjams už intensyvų dalyvavimą varžybose mūsų krašte J Esu dėkingas visiems, visiems, kurie padėjo man auginti stalo tenisą Akmenės rajone.

O labiausiai esu dėkingas savo mokiniams… Su jumis įgyjau milžiniškai daug patirties, jūs buvote mano mokytojai. Daug malonių potyrių patirta per treniruočių procesą, varžybas, projektų pristatymą, įvairius žygius, kai kuriuos jų prisiminsiu visą likusį gyvenimą ir dar savo asmeniniams vaikams apie tai papasakosiu J Gyvenimas tęsiasi, ruošiamės naujiems mokslo metams, o aš naujam gyvenimo etapui! Jei kada bus sunku ir reikės mano pagalbos – kreipkitės į mane, aš visada pasiruošęs jums padėti. Būkite atsakingi už savo gyvenimą, būkite savarankiški, turėkite svajonių, atkakliai jų siekite, nepasisekus nenuleiskite rankų ir galop tapkite savo gyvenimo čempionais! AŠ TIKIU JUMIS!

Jūsų stalo teniso mokytojas,

Kęstutis Barauskas

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Įveskite teisingą skaičių: *