Prezidento taurė „Šiaurės vartų“ rankose

Jau 18-tą kartą, kaip įprasta kasmet gruodžio 26 d., į Joniškį suvažiuoja stalo tenisininkai kovoti dėl STK “Sidabra” prezidento G.Damalako įsteigtos taurės. 12  komandų, kurių dalyviai, į turnyrą atvyko iš Vilniaus, Kauno, Kuršėnų, Radviliškio, Akmenės, Telšių, Joniškio rajono ir Latvijos Dobelės miesto, atkakliai kovėsi prie žaliųjų stalų. Turnyro atidarymo metu „Saulės“ mokykloje pirmiausia buvo pasveikinti patys  mažiausieji: – Simutė, Paulius ir Povilas Rimkevičiai, telšiškiai Domantė Aukštakytė ir Nojus Gustys Senelio šalčio saldumynais. Prie 12 stalų vyko permainingos dvikovos. Komandinėse varžybose pasiskirstyta vietomis buvo taip:

I-ąją vietą iškovojo „Šiaurės vartai“ komanda (Romutis.Franckaitis, Andrius Kapitančukas, Marius Švelnys, Justina Rimkevičiūtė ir Monika Tamulionytė). Tiek savo pogrupyje, tiek superfinale jie gana lengvai įveikė visus varžovus ir neleido, kad taurė iškeliautų svetur. II-ąją vietą pelnė pajėgi Latvijos „Dobelės“ miesto rinktinė (Guntis Krivods, Nikolais Šikovs, Kaspars Tabors, Vera Eriksonė ir Simona Stupuraitė). Na, o III-ios vietos apdovanojimais pasipuošė Akmenės „Mažoji raketė“- 1 komanda (Gintautas Adomaitis, Mantas Liachauskas, Mindaugas Jomantas, Vita Ruginytė ir Kristina Nekrašaitė), kurie 3:2 nugalėjo Telšių„ Džiugo“ (Paulius Keinys, Jonas Kniuras, Alvidas Mikalauskas, Domantė Aukštakytė ir Lukas Aukštakis) komandą. V vietą iškovojo Akmenės „Mažoji raketė“- 2 komanda (Paula Prelgauskaitė, Iridė Tamašauskaitė, Valdas ir Vilmantas Norkai, Vaidotas Stonis).

Asmeninės varžybos visada yra labai geidžiamos, nes jose žaidžiama su senovinėmis raketėmis. Visas tas rakečių dalybų procesas su komentarais ir pats žaidimas sukelia didžiulį visų susidomėjimą ir geras emocijas. Klastingos raketės vienų „klausė“, kitų ne. Veteranui Vaidotui Stoniui iš Akmenės atiteko raketės formos maistui pjaustymui skirta storoka medinukė, su kuria suvaldyti kamuoliuką buvo nepaprastai sunku. Nors Vaidotas ir turėjo vieną „forą“ prieš varžovus, bet tai jam nedaug tepadėjo, nes jis pelnė tik 30 vietą, tarp 32 dalyvių. Štai nugalėtojai, kurie puikiai valdė ir senovines raketes:

I-ąją vietą gana netikėtai ir visai nesunkiai iškovojo Telšių STK „Vytas“ pirmininkas Alvidas Mikalauskas žaidęs su VOB pavadinimu gumomis rakete ir gana lengvai 3:0 (5;6;8) įveikęs, gana sunkiai prasiskynusį kelią link finalo latvį iš Dobelės Guntį Krivods. Jis savo rankose laikė garsios anglų firmos “Slazenger”1949 m. žalios spalvos dantukais į viršų “buterbrodinę” (kotas apviniotas rusvos spalvos dailia oda) rakete. Dėl III-ios vietos kovoti įsiveržė telšiškis Robertas Kalvaitis, žaidęs su1983 m. vietnamiška rakete ir joniškietis Andrius Kapitančukas su ką tik padovanota (kolekcijos savininkui R.Franckaičiui) kuršėniškio veterano Jeronimo Daunio gynėjams skirta, plona, dvisluoksne dantukais į viršų mėlynos spalvomis gumomis rakete. Nors Andrius „buvo priverstas“ tapti gynėju ir sėkmingai įsijautė į tokį vaidmenį, bet varžovo atakos buvo kiek tikslesnės ir rezultatyvios, tad Andrius pralaimėjo po labai atkaklios dvikovos rezultatu 1:2 (-9;10;-9) ir turėjo tenkintis ketvirtąja vieta. Tačiau moterų grupėje, net dvi joniškeitės tapo prizininkėmis. Šiame turnyre sportinė laimė lydėjo Justiną Rimkevičiūtę, kuri žaidė su1959 m. uždrausta  australiška “Riversdale” pavadinimu žalia kempinine rakete ir aplenkė du kart šalies čempionę Moniką Tamulionytę, kuri bandė suvaldyti kamuoliuką su1930 m. Kaune sumeitrauta didelių išmatavimų medinuke. Trečioje vietoje įsitvirtino viešnia iš Dobelės Vera Eriksonė, kuri smagiai darbavosi su senąja kinietiška raudonomis su dantukais gumomis ir trumpu koteliu1955 m. rakete. Na, o IV-oje vietoje liko akmenietė Kristina Nekrašaitė žaidusi su “Donic” firmos suvenyrine (raudonomis ir juodomis gumomis bei įprastos formos), bet tik su gana ilgoku nepatogiu laikyti rankomis kotu rakete.

Kiti turnyro dalyviai žaidė paguodos turnyre. Čia geriausiai sekėsi Paulai Prelgauskaitei iš Akmenės, kuri aplenkė savo treniruočių partnerę Vitą Ruginytę ir Joniškio „Saulės“ moksleivę L.Samulionytę.

Varžybų komandai nugalėtojai „Šiaurės vartai“ buvo įteikta taurė, o jos nariams diplomai ir aukso medaliai, o II-os ir III-ios vietų laimėtojams diplomai ir medaliai. Asmeninių varžybų nugalėtojams buvo įteikti prizai, diplomai ir medaliai.

Komandinių varžybų nugalėtojai ir prizininkai.

XVIII-os taurės laimėtoja „Šiaurės vartų“ komanda.