Kęstutis Barauskas pripažintas stalo teniso teisėjas Lietuvoje

Š. m. rugsėjo 8-9 dienomis Joniškyje įvyko didžiulė stalo teniso šventė, kurioje buvo pa minėti Joniškio stalo teniso 80-metis ir STK „Sidabra“ 15-kos metų jubiliejus. Šventę organizavo ilgametis Joniškio krašto stalo teniso treneris, Lietuvos stalo teniso teisėjų kolegijos pirmininkas Romualdas Franckaitis. Šiai šventei buvo itin kruopščiai pasiruošta ir labai detaliai buvo pateikta visa Joniškio krašto stalo teniso istorija nuo XX amžiaus vidurio iki šių dienų.

Šventės metu padėkos raštu buvo pagerbtas Akmenės rajono stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas už stalo teniso sporto šakos išsaugojimą ir puoselėjimą Joniškio rajone. K. Barauskas stalo tenisą pradėjo žaisti Joniškyje 1994 m. ir šiam miestui atstovavo iki 2009 m., kai būtent šiais metais į Akmenės kraštą atvažiavo dirbti stalo teniso treneriu. 15 metų buvo labai daug treniruojamasi, daug dalyvauta varžybose ir teisėjauta. Per šiuos metus daug atiduota Joniškio labui, o dabar visa sukaupta patirtis yra perteikiama Akmenės rajonui.

Šios šventės eigoje Akmenės rajono sporto centro stalo teniso treneriui Kęstučiui Barauskui bei Telšių sporto ir rekreacijos centro stalo teniso vyr. treneriui Remigijui Gusčiui buvo įteikti Nacionalinės kategorijos stalo teniso teisėjo kvalifikaciniai pažymėjimai, kuriuos jie įgijo dalyvaudami kvalifikaciniuose seminaruose ir išlaikydami teorinį ir praktinį egzaminus.

Pagrindinis šios šventės akcentas buvo XXIII-čias tarptautinis STK „Sidabra“ taurės turnyras, kuriame vyko komandinės ir asmeninės varžybos. Iš viso šiame turnyre dalyvavo 75 žaidėjai (24 moterys ir 51 vyrai) iš įvairių Lietuvos ir Latvijos miestų. Žaidėjų buvo įvairaus meistriškumo, tačiau buvo labai daug ir profesionalų (Lietuvos suaugusiųjų rinktinės nariai Valdas Martinkus (Panevėžys), Matas Skučas (Kaunas), taip pat Lietuvos jaunučių rinktinės nariai Benas Skirmantas (Šiauliai), Romutis Franckaitis (Joniškis), Justina Rimkevičiūtė (Joniškis), 2012 metų Lietuvos moterų aukščiausios lygos komandinių pirmenybių III vietos prizininkės klaipėdietės Auksė Gecevičiūtė, Andželika Petrauskienė, Violeta Vitkauskienė) ir daug kitų puikių žaidėjų.

Akmenės kraštą atstovavo 11 Akmenės rajono stalo tenisininkų, 2 vyrų ir 1 moterų komandos. Komandinėse varžybose pagrindinė vyrų Mažoji raketė-1 komanda (K. Barauskas, M. Jomantas, G. Adomaitis) iškovojo 11 vietą, o moksleivių Mažoji raketė-2 komanda (Š. Tamašauskas, D. Montvilas, M. Ruginis) liko paskutiniai 17-ti. Moterų grupėje dalyvavo 8 komandos, tarp kurių mūsiškės moksleivės iškovojo 6 vietą.

Asmeninėse varžybose vyrų grupėje (50 dalyvių) geriausiai iš akmeniškių sužaidė Akmenės gimnazijos dešimtokas Gintautas Adomaitis, kuris iškovojo 18 vietą, taip aplenkdamas savo trenerį Kęstutį Barauską, kuris šį kartą liko 19-tas. Moterų grupėje (17 dalyvių) iš mūsiškių geriausiai pasirodė Kristina Nekrašaitė, kuri iškovojo 10 vietą.

Po varžybų visi turnyro žaidėjai buvo pakviesti į kavinę „Žilvinas“, kuris specialiai buvo užsakytas sportininkams pavakarieniauti, pasišnekučiuoti, o vėliau ir pašokti. Kavinėje mus linksmino muzikantas su trankia ir linksma muzika.

Šie gražūs jubiliejai labai įsimintinai paminėti, didelis ačiū šios šventės organizatoriui Romualdui Franckaičiui už įdomų, linksmą ir prasmingą 2012-2013 metų varžybų sezono atidarymą.

Akmenės rajono stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas

Nuotraukoje iš kairės: tarptautinės kategorijos teisėjas Vincas Franckaitis, nacionalinės kategorijos teisėjai Kęstutis Barauskas ir Remigijus Gustys ir tarptautinės kategorijos teisėjas Romualdas Franckaitis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Įveskite teisingą skaičių: *