Sportininkai varžėsi jubiliejiniame „MERO TAURĖS“ turnyre

2015 metų kovo 14 dieną Akmenės gimnazijoje vyko tradicinis moksleivių stalo teniso turnyras „MERO TAURĖ-2015“. Šis turnyras organizuojamas jau 5 kartą, jame dalyvavo 74 moksleiviai iš Akmenės rajono (Naujosios Akmenės, Akmenės ir Sablauskių), Telšių, Šiaulių, Mažeikių, Joniškio, Rietavo, Utenos bei draugai iš Latvijos (Iecavos ir Rucavos).

Turnyras tradiciškai vykdomas kovo viduryje. Labai gaila, kad meras šį kartą negalėjo pasidžiaugti 5-tojo turnyro dalyviais, jų gausa ir meistriškumu. Tačiau mes esame dėkingi Akmenės rajono merui Vitalijui Mitrofanovui už neabejingumą remiant šį turnyrą, puoselėjant stalo tenisą Akmenės rajone, ir tokiu būdu didinant mūsų krašto sportininkų meistriškumo lygį. Merui visada rūpi rajono moklseivių užimtumas laisvu metu, kurių didžiausias konkurentas yra kompiuteris, todėl visada yra stengiamasi skatinti moksleivių užimtumą įvairiomis veiklomis. Kaip ir kiekviename turnyre, varžybų atidarymo pradžią paskelbė Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ pirmininkė Loreta Avelienė.

Šį kartą varžėsi 2 mergaičių ir 2 berniukų amžiaus grupės, o dėl nugalėtojų vardo jie kovėsi net 10 valandų.

2001 m. gimimo ir jaunesnės grupėje dalyvavo 20 mergaičių. I v. Rimantė Jonušaitė (Mažeikiai), II v. Orinta Pileckaitė (Šiauliai), III v. Rusnė Vasarytė (Mažeikiai), 4 v. Karolina Kuznecova (Naujoji Akmenė), 5 v. Amelija Nicytė (Mažeikiai), 6 v. Gabrielė Strodomskytė (Naujoji Akmenė). Mažojo finalo nugalėtoja tapo Simona Rimkevičiūtė iš Joniškio.

2001 m. gimimo ir jaunesni grupėje dalyvavo 22 berniukai. I v. Osvaldas Juodelis (Utena), II v. Lukas Frejeris (Mažeikiai), III v. Valentas Rimkus (Šiauliai), 4 v. Irmantas Daukontas (Mažeikiai), 5 v. Domantas Bučinskas (Šiauliai), 6 v. Lukas Vainavičius (Telšiai). Geriausiai iš akmeniečių sužaidė Pijus Vaitekaitis – 12 v. Mažojo finalo nugalėtoju tapo Lukas Aukštakis iš Telšių.

1996 metų gimimo grupės sportininkai ir sportininkės žaidė vienoje grupėje, kurie iš karto buvo išskirstyti į dviejų minusų lentelę su visų vietų išaiškinimu. Iš viso šią grupę sudarė 10 merginų ir 22 vaikinai. Merginų prizinės vietos buvo išaiškintos pagal aukščiausiai iškovotas vietas bendroje lentelėje.

1996 m. gimimo ir jaunesni grupėje prizininkais tapo: I v. Osvaldas Juodelis (Utena), II v. Gintautas Adomaitis (Akmenė), III v. Lukas Daukšas (Mažeikiai), 4 v. Lukas Frejeris (Mažeikiai), 5 v. Gedvydas Mišeikis (Rietavas), 6 v. Airidas Alekseriūnas (Šiauliai). Mažojo finalo nugalėtoju tapo Valentas Rimkus iš Šiaulių, kuris bendroje lentelėje užėmė 17-tą vietą.

1996 m. gimimo ir jaunesnės grupėje prizininkėmis tapo (skliausteliuose parašyta bendroje lentelėje iškovota vieta): I v. (7 v.) Aromeda Gerčiūtė (Naujoji Akmenė), II v. (10 v.) Vita Ruginytė (Sabliauskiai), III v. (11 v.) Rusnė Vasarytė (Mažeikiai), 4 v. (15 v.) Rimantė Jonušaitė (Mažeikiai), 5 v. (16 v.) Ilva Baltute (Rucava, Latvija), 6 v. (18 v.) Paula Prelgauskaitė (Naujoji Akmenė).  Mažojo finalo nugalėtoja tapo Orinta Pileckaitė (Šiauliai), kuri bendroje lentelėje užėmė 22 vietą.

Turnyro nugalėtojai ir prizininkai iškovoję I-III vietas buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais, specialiais prizais, 4-6 vietų laimėtojai – medaliais, specialiais prizais, mažojo finalo nugalėtojai diplomais ir medaliais. Taip pat neliko nepastebėti jauniausia ir jauniausias turnyro dalyvis, kuriais tapo 9 metų sportininkai joniškietė Simona Rimkevičiūtė ir Saimonas Baltys iš Utenos, jiems atiteko atminimo medaliai. Visus šiuos prizus įsteigė Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Džiugu, kai bet koks sumanymas pasiteisina, kai visa tai tampa gražia tradicija. Šis turnyras yra populiarus ir žinomas visoje Lietuvoje. Jau yra teigiamų atgarsių apie šį turnyrą iš pačių žaidėjų. Patys sportininkai kreipiasi į savo trenerius, kada vėl įvyks Akmenės rajono „MERO TAURĖ“…? Į šį turnyrą kasmet atvažiuoja gausus stalo tenisininkų būrys iš visos Lietuvos, tarp kurių Lietuvos čempionų, prizininkų ar rinktinės narių. Mažiausias dalyvių skaičius šiame turnyre yra buvęs 2012 metais – 70 dalyvių, daugiausiai 2011 metais – 106 dalyviai.  Tikimės, kad šis turnyras taip ir toliau tęs savo gražias tradicijas pritraukti kuo daugiau ir profesionalių stalo teniso žaidėjų.