Pagerbtas Akmenės rajono pedagogo Antano Karvelio atminimas

2014 m. gegužės 31 d. Akmenės gimnazijos sporto salėje įvyko tarptautinis moksleivių stalo teniso turnyras. Šio turnyro tikslas – pagerbti nusipelniusį Akmenės rajono kūno kultūros mokytoją ir stalo teniso trenerį Antaną Karvelį.

A. Karvelis gimė 1945 metais balandžio 29 dieną ir dėl negailestingos ligos iš gyvenimo pasitraukė 2011 metais vasario 7 dieną. Jis labai mėgo sportinį darbą ir aktyviai dalyvavo sportinėje veikloje. Per savo darbinę veiklą (daugiau kaip keturis dešimtmečius) Sablauskių aštuonmetėje, vėliau – pagrindinėje mokykloje, išugdė gausų būrį jaunųjų stalo tenisininkų, su kuriais nuolat ir aktyviai dalyvaudavo rajoninėse ir respublikinėse varžybose. Kadangi sportinėje veikloje buvo pasiekti labai geri rezultatai, 1999-aisiais pedagogui buvo suteikta vyresniojo kūno kultūros mokytojo kvalifikacija ir kategorija. Tais pačiais metais jis gavo ir vyresniojo darbų ir buities mokytojo kvalifikacinę kategoriją. Akmenės rajono švietimo skyrius už gerą darbą jį daug kartų apdovanojo pagyrimo raštais.

Turnyro atidaryme dalyvavo ir kalbos žodį tarė Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ pirmininkė Loreta Avelienė bei Akmenės rajono sporto centro stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas. Labai malonu, kad kasmet pagerbimo ceremonijoje dalyvauja artimiausi Antano Karvelio giminaičiai – žmona, vaikai su antromis pusėmis ir anūkai, kurie ir yra šio turnyro pagrindiniai globėjai.

Smagu yra tai, kai gyvenimas klostosi palankiai, kai visi gali pasidžiaugti tavo darbo gausiais ir saldžiais vaisiais. Tačiau yra viena maža smulkmena, šis pagarbos ženklas egzistuoja tik iki tol, kol tavo sveikata leidžia tai daryti. Kitaip tariant tol, kol esi visuomenėje naudingas. Liūdna yra tai, kad žmonės, skyrę visą savo gyvenimą švietėjiškam darbui yra labai greitai užmiršti, nekalbant apie mirusius, kadaise buvusius šviesuolius. Todėl nuoširdžią padėką skiriu Antano Karvelio artimiesiems, kurie su dideliu užsidegimu ir noru padeda organizuoti šį turnyrą, pagerbiant jų mylimą vyrą, tėvelį, senelį. Aš asmeniškai į amžiną atilsį išėjusį Antaną pažinojau vos kelis metus, tačiau to pakako, kad suvokčiau kokios pagarbos yra vertas šis žmogus. Būdamas tos pačios srities specialistas, lenkiu galvą už jo visuomenėje nuveiktus naudingus darbus.

Į turnyrą susirinko 50 moksleivių (14 mergaičių ir 36 berniukai) iš Akmenės rajono bei Joniškio, Mažeikių, Telšių ir Rucavos (Latvijos Respublika). Labai smagu, kad Antano dėka meilė stalo tenisui iki šiol yra išlikusi. Šiai dienai iš Sablauskių į Akmenę važinėja dvynukai Vita ir Mantas Ruginiai, kurie treniruojasi stalo tenisą ir sėkmingai garsina Akmenės rajoną Lietuvoje ir už jos ribų. Vitai Ruginytei šis sezonas buvo itin sėkmingas, Lietuvos asmeniniame stalo teniso čempionate dvejetų rungtyje iškovojo III vietą su naujaakmeniške Paula Prelgaukaite, Lietuvos mokinių „Olimpiniame festivalyje“, žaisdama „Saulėtekio“ progimnazijos komandoje, iškovojo čempionės titulą, tarptautiniame turnyre Estijoje (dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos sportininkės) iškovojo II vietą. Vita su Mantu tapo 2014 m. Akmenės rajono šeimų pirmenybių nugalėtojais. Mantas šiemet laimėjo Naujosios Akmenės kvalifikacines varžybas. Pergalės labai įspūdingos, vertos pagarbos patiems sportininkams ir jų tėveliams už atkaklų tikslo siekimą ir norą tobulėti. Tai yra gyvas įrodymas, kad ir iš mažo kaimo gali išaugti labai doras ir pavyzdingas jaunimas. Kaip yra sakoma, mažame žmoguje yra didelis pasaulis, tik reikia jam padėti atsiskleisti.

1. Karvelio atminimo turnyras vykdomas  berniukų ir  mergaičių grupėse:

1 grupė: 2002 m. g. ir jaunesnės (mergaitės); 2002 m. g. ir jaunesni (berniukai).

2 grupė: 1995 m. g. ir jaunesnės (merginos); 1995 m. g. ir jaunesni (vaikinai).

Visose amžiaus grupėse žaidimas pradėtas nuo pogrupių, iš kurių pateko į pagrindinį finalą, o likusieji žaidė mažajame finale išaiškinat prizines vietas.

2002 m. ir jaunesnių mergaičių grupė. Didžiojo finalo nugalėtojomis ir prizininkėmis tapo: I v. – Rusnė Vasarytė (Mažeikiai), II v. – Simona Rimkevičiūtė (Joniškis), III v. – Karolina Kuznecova (Akmenė). Mažojo finalo nugalėtoja tapo Skirmantė Jankauskaitė (Akmenė).

2002 m. ir jaunesnių berniukų grupė. Didžiojo finalo nugalėtojais ir prizininkais tapo: I v. – Irmantas Daukontas (Mažeikiai), II v. – Lukas Frejeris (Mažeikiai), III v. – Dovydas Petrauskas (Telšiai). Mažojo finalo nugalėtoju tapo Vincas Janušas iš Telšių. Geriausiai iš akmeniškių pasirodė Vytenis Švažas iš Akmenės, kuris didžiajame finale iškovojo 5 vietą.

1994 m. g. ir jaunesnių merginų grupė. Didžiojo finalo nugalėtojomis ir prizininkėmis tapo: I v. – Justina Rimkevičiūtė (Joniškis), II v. – Vita Ruginytė (Sablauskių km.), III v. – Aromeda Gerčiūtė (Naujoji Akmenė). Mažojo finalo nugalėtoja tapo Ilva Baltute iš Rucavos (Latvija).

1994 m. ir jaunesnių vaikinų grupė. Didžiojo finalo nugalėtojais ir prizininkais tapo: I v. – Gintautas Adomaitis (Akmenė), II v. – Lukas Daukšas (Mažeikiai), III v. – Ričardas Indrišiūnas (Joniškis). Mažojo finalo nugalėtoju tapo Lukas Vainavičius iš Telšių.

Prizus įsteigė Antano Karvelio šeimos nariai. Turnyro nugalėtojai apdovanoti taurėmis ir diplomais, o prizinių vietų laimėtojai – medaliais ir diplomais. Turnyro metu buvo išaiškinti jauniausi žaidėjai, kuriais tapo septynerių metų Jogailė Putriūtė (Akmenė) ir devynerių metų latvis iš Rucavos miesto Rodrigo Gegeris. Jiems įteikti firminiai stalo teniso marškinėliai. Geriausiai sužaidusę Akmenės rajono stalo tenisininkai buvo apdovanoti maža dovanėle, kurią paruošė taip pat a. a. Antano Karvelio artimieji.

Dar kartą klubo „Mažoji raketė“ vardu nuoširdžiai dėkojame a. a. Antano Karvelio šeimai, už įsteigtus prizus, Akmenės gimnazijos direktorei Vilgerminai Stonienei, už suteiktą galimybę pravesti šį turnyrą ir tėveliams, už kantrybę, kad vaikų nemato namuose savaitgaliais nuo ryto iki vakaro J

Sveikinu Jus visus sulaukus vasaros, kuo daugiau pasinaudokite gamtos teikiamais malonumais, pailsėkite nuo sekinančių kasdienių darbų ir būkite sveiki ir laimingi.