Akmenės rajono moksleiviai sėkmingai dalyvavo Lietuvos stalo teniso čempionatuose

Lietuvos jaunių (1996 m. gimimo ir jaunesnės) asmenininis čempionatas

Šiuo metu Akmenės rajono stalo tenisininkai yra pakilime ir gali didžiuotis savo žaidimo meistriškumu ne tik Akmenės rajone tarp draugų, giminių ir artimųjų, bet ir tarp Lietuvos stalo tenisininkų profesionalų. Jau tampa įprastas reiškinys, kad mūsų rajono stalo tenisininkai patenka vos ne į kiekvienos amžiaus grupės Lietuvos stalo teniso čempionatus.

Tiems, kas gerai nepažįsta šios sporto šakos, reikia pabrėžti, kad norint patekti į čempionatą, pirmiausiai reikia praeiti didžiulę atranką. Atrankose dalyvauja visos Lietuvos rajonų geriausi sportininkai, kurių skaičius siekia – 10, 15 ar 30, tačiau į patį čempionatą patenka vos keli žaidėjai.

Pavyzdžiui, 2014 m. kovo 22-23 dienomis Joniškyje įvyko Lietuvos jaunių (1996 m. gimimo ir jaunesnės) asmeninis stalo teniso čempionatas. Atrankinėse varžybose Jonavoje dalyvavo 4 Akmenės rajono geriausi sportininkai – Gintautas Adomaitis, Šarūnas Reivytis, Paula Prelgauskaitė ir Vita Ruginytė. Vaikinų grupėje iš viso varžėsi 31 sportininkas, kurie kovojo dėl 3 kelialapių į čempionatą. Žaidėjai buvo išskirstyti į 8 pogrupius po 2-3 žaidėjus, kurie iškovoję 1 vietas pogrupyje pateko į finalinį aštuntuką. Deja, Gintautas su Šarūnu pogrupyje skaudžiai patyrė po 1 pralaimėjimą bei pelnė po 1 pergalę, savuose pogrupiuose iškovojo II vietas ir į finalinį aštuntuką nepateko.

Merginų grupėje iš viso varžėsi 13 sportininkių, kurios pagal LSTA reitingą iš karto buvo suskirstytos į 2 minusų lentelę ir kovojo dėl 2 kelialapių į čempionatą. Geriausiai sekėsi Paulai (114 reitingas), kuri įveikė Parangovską 3:1, Jurgitą Gurskaitę (90 reitingas) iš Širvintų 3:0 ir Dovilę Račkauskaitę (57 reitingas) iš Laukuvos 3:1. Patekusi į finalą, 1:3 nusileido Kaišiadorių rajono sportininkei Evelinai Staknevičiūtei, iškovojo II vietą ir pateko į Lietuvos jaunių čempionatą. Vitai (122 reitingas) ši diena buvo ne tokia sėkminga kaip Paulai, ji su 4 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais liko 5 ir į čempionatą nepateko.

Lietuvos jaunių čempionate dalyvavo 24 pajėgiausios šalies sportininkės. Paulai tai buvo debiutas šiose varžybose ir ji yra 3 metais jaunesnė už savo varžoves. Asmeninėse varžybose Paula pelnė 3 pergales ir patyrė 5 pralaimėjimus ir taip iškovojo 18 vietą. Pirmas 15 vietas užėmę sportininkai išsikovoja teisę kitais metais be atrankos dalyvauti jaunių čempionate, iki ko Paulai labai nedaug trūko.

Merginų dvejete kovojo 12 porų ir buvo žaidžiama vieno minuso sistema. Paula Prelgauskaitė žaidė su klaipėdiete Mirga Kuraityte, kurios pralaimėjo pirmą susitikimą 0:3 prieš paneviežietę Austėją Radinaitę ir kaunietę daugkartinę Lietuvos jaunučių ir jaunių čempionę Jogailę Rudzinskaitę ir baigė žaidimą. Tačiau geriau sekėsi mišrus dvejetas, kuriame dalyvavo 24 poros ir žaidė ta pačia sistema. Šį kartą Paula žaidė poroje su jonaviečiu Edvinu Kulikausku, kurie pirmą susitikimą nesunkiai laimėjo 3:0. Antras susitikimas atiteko su vilniečiais Adomu Zebelevičiumi ir Egle Orlovaite, kurie pagal reitingą buvo skirstyti antru numeriu ir buvo šių varžybų vieni iš favoritų laimėti šį mišrių dvejetų čempionatą. Tačiau puikiai pasirodė mūsų kraštietė su sportininku iš Jonavos ir jie minimaliu skirtumu 3:2 (-5;7;6;-3;8) įveikė vilniečių porą. Labai gaila, kad dėl patekimo į pusfinalį kovoje teko skaudžiai pralaimėti prieš sekančią porą 1:3 (8;-11;6;7) Mantą Bureiką (Jonava) ir Ievą Šimkutę (Šiauliai), kuriems ši pergalė atnešė bronzos medalius, o mūsų kraštietė su jonaviečiu tenkinosi 5-8 vietą, patirdami vos 1 pralaimėjimą.

Lietuvos jaunių (1998 m. gimimo ir jaunesnės) komandinis čempionatas

2013 m. lapkričio 10 d. Širvintų sporto mokyklo sporto salėje vyko rajonų grupės atrankinės varžybos į Lietuvos jaunių komandinį čempionatą. Šiose varžybose dalyvavo 11 mergaičių komandų, kurios kovojo dėl 5 kelalapių į komandinį jaunių šalies čempionatą. Puikiai pasirodė mūsų rajono sporto centro auklėtinės Aromeda Gerčiūtė, Paula Prelgauskaitė ir Vita Ruginytė, kurios įveikusios 6 komandas ir patyrusios vos vieną pralaimėjimą minimaliu skirtumu 2:3 prieš Laukuvos sportininkes iškovojo II vietą.

2014 m. kovo 29 d. Vilniuje įvyko Lietuvos jaunių komandinis čempionatas. Jame dalyvavo 10 pajėgiausių šalies komandų, 5 didžiųjų miestų ir 5 rajonų komandos. Akmenietės pateko į II pogrupį, kuriame laimėjo prieš Mažeikius 3:2 ir Klaipėdą 3:0, tačiau pralaimėjo prieš pajėgesnes vilnietes 0:3 ir šiaulietes 1:3. Pogrupyje merginos iškovojo III vietą. Paskutinis susitikimas įvyko su kito pogrupio trečios vietos laimėtoja Kauno komanda dėl 5-6 vietų. Mūsiškės pademonstravo geresnį žaidimą ir rezultatu 3:1 įveikė Kauno merginas. Nuoširdžiai sveikinu merginas už iškovotą aukštą 5 vietą visoje šalyje. Akmenietės puikiai konkuruoja ne tik su rajono sportininkėmis, bet ir didžiųjų Lietuvos miestų žaidėjomis.

Lietuvos jaunučių (2001 m. gimimo ir jaunesnės) asmeninis čempionatas

2014 m. kovo 26 d. Panevėžyje įvyko Lietuvos jaunučių (2001 m.) asmeninių pirmenybių zoninės varžybos, kuriose dalyvavo 20 berniukų ir 15 mergaičių iš Panevėžio, Šiaulių, Joniškio, Zarasų ir Akmenės. Mūsų rajoną atstovavo 4 berniukai ir 3 mergaitės.

Į šalies čempionatą teisę patekti turėjo 1-6 vietas iškovoję berniukai ir 1-7 vietas iškovojusios mergaitės. Berniukai buvo išskirstyti į 4 pogrupius po 5 žaidėjus, iš kurių 1-2 vietas iškovoję žaidėjai pateko į finalinį aštuntuką. Geriausiai iš mūsiškių sužaidė akmeniečiai Pijus Vaitekaitis ir Vytenis Švažas, kuriems iki finalinio aštuntuko trūko vos 1 pergalės. Abu jie pelnė po 2 pergales ir patyrė po 2 pralaimėjimus ir taip baigė žaidimą.

Mergaitės buvo išskirstytos taip pat į 4 pogrupius po 3-4 žaidėjas. Akmenės kraštą atstovavo Karolina Kuznecova (Naujoji Akmenė), Gabrielė Strodomskytė (Naujoji Akmenė) ir Skirmantė Jankauskaitė (Akmenė). Labai gaila, kad trečiu numeriu pagal skirstymą esančiai Karolinai šios varžybos buvo itin nesėkmingos. Ji pelnė vos vieną pergalę ir patyrė 2 pralaimėjimus minimaliu skirtumu 2:3 ir nepateko į finalinį aštuntuką, o tai reiškia, kad nepateko ir į patį Lietuvos jaunučių čempionatą. Tačiau geriau sekėsi jos treniruočių partnerei Gabrielei Strodomskytei, kuri pogrupyje įveikė visas 3 varžoves ir pirmu numeriu pateko į finalinį aštuntuką. Finaliniuose susitikimuose Gabrielei sekėsi kukliau, tačiau su 4 pralaimėjimais ir 3 pergalėm ji iškovojo 6 vietą ir užsitikrino sau vietą Lietuvos jaunučių čempionate. Skirmantei sekėsi kukliau, nes jos treniruočių įdirbis dar kuklesnis už jos draugių ir varžovių, jos pogrupyje buvo 2 varžovės ir prieš abi jas ji pralaimėjo.

2014 m. balandžio 5-6 dienomis Joniškyje įvyko Lietuvos jaunučių (2001 m.) čempionatas, kuriame dalyvavo 34 pajėgiausios šalies jaunutės. Gabrielė Strodomskytė pagal amžių buvo 2 metais jaunesnė už savo varžoves ir ji šiame čempionate laimėjo 3 pergales bei patyrė 4 pralaimėjimus ir taip iškovojo 25 vietą.

Stalo tenisininkų kelias į šlovę labai nelengvas, reikia labai daug ir sistemingai treniruotis, dalyvauti įvairiose varžybose ir tik tada galima iškovoti įspūdingas pergales. Mūsų rajone tokių sportininkų jau tikrai yra ir ne vienas, kurie garsina mūsų kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.