Stalo teniso trenerio Alfredo Dučinsko taurės turnyro atgarsiai

2012 m. gruodžio 1 dieną į Radviliškio rajono Grinkiškio J. Poderio vidurinės mokyklos sporto salę rinkosi Radviliškio rajono vaikų – jaunių sporto mokyklos stalo teniso Grinkiškio skyriaus auklėtiniai ir šiuo metu sportuojantys Radviliškio rajono stalo tenisininkai. Asmeninis turnyras buvo skirtas stalo teniso trenerio A.Dučinsko garbei.

Alfredas Dučinskas nuo1961 m. iki 2007 m. dirbo Grinkiškio vidurinėje mokykloje. Dėstė geografiją, anglų kalbą, kūno kultūrą, mokė žaisti mokinius stalo tenisą. Nuo1970 m. iki 1992 m. dirbo Radviliškio vaikų – jaunių sporto mokyklos stalo teniso treneriu. Treneris labai mėgsta žaisti lauko tenisą, du kartus tapo „Nemuno“ draugijos lauko teniso čempionu.

Šventinio renginio atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir nuoširdžiausius padėkos žodžius treneriui ir mokytojui Alfredui Dučinskui tarė Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų skyriaus vedėjas Anicetas Savickas, Radviliškio rajono savivaldybės narys Juozapas Glinskis, Grinkiškio J. Poderio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Bložienė ir Grinkiškio miestelio seniūnas Albertas Poškus. Sportininkų vardu padėkos žodį tarė trenerio auklėtinė Raimonda Sakalauskienė.

Po atidarymo ceremonijos prie stalo teniso stalų kovas pradėjo 24 sportininkai, atvykę iš Radviliškio miesto, Daugėlaičių, Pakalniškių, Pašušvio bei Grinkiškio. Taip pat varžėsi A. Dučinsko mokiniai, atvykę iš Vilniaus, Kauno, Prienų, Radviliškio, Akmenės, Skuodo.

Moterų grupėje susikovė 8 sportininkės, dvi iš jų – Loreta Avelienė ir Janina Ramanauskienė yra Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ narės. Po atkaklių kovų turnyro nugalėtoja tapo Asta Liutvinienė (Vilnius), atkaklioje kovoje įveikusi savo sesę Loretą Avelienę. Trečioje vietoje liko Stefa Bartkuvienė (Radviliškis). Mažojo finalo nugalėtoja tapo Janina Ramanauskienė, antrąją vietą iškovojo Raimonda Sakalauskienė iš Prienų, trečia – Lina Našlėnienė iš Radviliškio. Visos moterys yra A. Dučinsko mokinės.

Vyrų grupėje varžėsi 16 sportininkų. Sužaidę 4 pogrupiuose, 1-2 vietas iškovoję žaidėjai kovojo dėl 1-8 vietų, o likusieji varžėsi mažajame finale. Po įdomių ir atkaklių kovų paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai. Turnyro nugalėtoju tapo A. Dučinsko auklėtinis Gintas Povilauskas iš Kauno, antrąją vietą laimėjo Viktoras Giedra iš Karčemų. Dėl trečios vietos susikovė Antanas Mažučiūnas iš Daugėlaičių su pašušviečiu Eriku Blėdžiu, laimėjo Erikas Blėdis. Mažajame finale nugalėjo A. Dučinsko mokinys Ramutis Šakėnas (Radviliškis), antrąją vietą iškovojo taip pat A. Dučinsko mokinys Kęstutis Naujokaitis (Vilnius). Trečioje vietoje liko Ričardas Kanišauskas iš Pakalniškių. Paguodos turnyro prizininkai Antanas Mažučiūnas (Daugėlaičiai), Kęstutis Šiurna (Pašušvys) ir Romas Malinauskas (Daugėlaičiai) buvo apdovanoti diplomais.

Jauniausių žaidėjų prizais apdovanoti Daumantas Burba ir Žilvinas Milašius, gimę tais pačiais metais, tą patį mėnesį ir tą pačią dieną. Abu vaikinai gyvena Radviliškyje. Daugiausiai patirties turintiems žaidėjams Rimai Murauskienei iš Šeduvos ir Viktorui Giedrai iš Karčemų buvo įteikti atminimo prizai.

Po apdovanojimų visi turnyro dalyviai ir svečiai aptarė varžybų rezultatus, dalinosi prisiminimais apie kartu praleistą laiką prieš 20, 30 ar dar daugiau metų, dėkojo treneriui A. Dučinskui už suteiktą galimybę profesionaliai žaisti stalo tenisą besimokant Grinkiškio vidurinėje mokykloje, studijuojant ir einant per gyvenimą iki šios dienos.

A. Dučinsko auklėtinių vardu dėkoju Grinkiškio J. Poderio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai Giedrei Bložienei už suteiktą galimybę sugrįžti į savo mokyklą, Grinkiškio sporto metodininkui Vytautui Survilai ir Grinkiškio bendruomenės pirmininkei Rasai Šulienei už pagalbą organizuojant varžybas.

Linkime treneriui Alfredui Dučinskui ir mokytojai Aldonai Dučinskienei sveikatos bei visokeriopos sėkmės.

Atsisveikindami vieni kitiems tarėme ne „viso gero“, o „iki pasimatymo“ sekančiais metais II-ame asmeniniame A. Dučinsko taurės turnyre.