Balandžio 26 d. (penktadienį), Akmenėje įvyks profesionalų grupės IĮ "Aras" taurės 8 turas. Registruotis ČIA

Stalo tenisininkų šeimos pagerbė Antano Karvelio atminimą

2018 m. balandžio 21 dieną Akmenės gimnazijos sporto salėje įvyko tradicinės Akmenės rajono šeimų stalo teniso pirmenybės, skirtos nusipelniusiam Akmenės rajono sporto mokytojo Antano Karvelio atminimui. Šias varžybas jau daugelį metų organizuoja Akmenės rajono stalo teniso klubas „Mažoji raketė“.

Antanas Karvelis visą savo gyvenimą paskyrė sportui, mokytojavo ir dirbo stalo teniso treneriu. Išugdė gausybę gerų sportininkų ir įskiepijo vaikams meilę stalo teniso sporto šakai. Pats Karvelis savo gyvenimą nugyveno Sablauskių kaime, kuriame stalo tenisas jau tapo kaip religija, tikriausiai nebuvo nei vieno vaiko, kuris nebūtų pabandęs paimti raketę ir atmušti kamuoliuką į kitą stalo pusę. Dar ir šiai dienai pas mokytoją Kęstutį Barauską stalo teniso subtilybių mokosi net 5 sablauskiečiai – Mantas ir Vita Ruginiai, Majus Vaznonis bei NVŠ programos „Stalo teniso pradžiamokslis“ mokiniai Jokūbas ir Juras Zaveckiai. Antanas be galo mylėjo vaikus ir vaikai jį, tai ne tik geras specialistas, bet ir geras žmogus, kurį visi labai mylėjo ir gerbė. Deja, bet Antanas savo gyvenimą jau baigė prieš 7 metus, palikdamas didžiulį pėdsaką šiame gyvenime. Gerbdamas jo atminimą, prieš varžybų pradžią, nuvykau aplankyti gerbiamo Antano Karvelio kapą, palikau ant kapo gėlių, uždegiau žvakę, tegul Antanas ilsisi…

Komandą sudarė ne mažiau 2 šeimos nariai, kurių amžius neribojamas. Šeimos komandą galėjo atstovauti seneliai, jų vaikai, vaikaičiai, žentai ir marčios arba bet kuris kitas derinys – senelis su anūku, tėvelis su dukra, vyras su žmona ir t.t., kuris įrodė giminystės ryšį. Džiugu, kad dauguma šeimų dalyvauja jau ne vienerius metus bei prisijungia naujų žaidėjų.

Visi žaidėjai varžėsi asmeninėse varžybose pagal amžiaus grupes, o varžybų pabaigoje buvo suskaičiuoti iškovoti taškai ir išaiškinti nugalėtojai ir prizininkai. Varžybų metu iki pat paskutinio susitikimo vyravo intriga – buvo nežinomi nugalėtojai bei prizininkai.

Šeimos buvo apdovanotos pagal du kriterijus: „Gausi ir žaidžianti stalo tenisininkų šeima“ ir „Pajėgiausia stalo tenisininkų šeima“.

Po labai gražių kovų paaiškėjo šeimos nugalėtojos.

„Gausi ir žaidžianti stalo tenisininkų šeima“ grupėje nugalėjo Alvydo Guginio šeima iš Naujosios Akmenės, (komandoje su sūnumi Kostu Guginiu bei dukterėčia Vita Guginyte). Labai džiaugiuosi šia šeima, kuri labai pamilo šią sporto šaką, kuri su meile ir atsidavimu sportuoja, kasmet prie teniso stalo pritraukdama vis naujų šeimos narių. Alvydas yra ištikimas UAB „Nektur“ stalo teniso taurės rėmėjas, kuris ir pats su dukterėčia dalyvauja šiose varžybose ir abu yra finalinio etapo dalyviai. Norisi palinkėti, kad ir sūnus Kostas eitų tėčio pėdomis, kad įveiktų baimę pralaimėti ir užtektų ryžto nuo sekančio sezono žaisti tėčio įsteigtos taurės varžybose.

Antrąją vietą laimėjo Alfredo Strato šeima iš Naujosios Akmenės, kuris žaidė su savo anūku Mantu Liachausku. Šie vyrai abu puikiai žinomi ne tik Akmenės rajono stalo teniso bendruomenei, bet ir visoje Lietuvoje. Jūs tik pamanykite, Alfredas artimiausiu metu ruošiasi atšvęsti 83-ąjį gimtadienį, o taurės vis dar keliauja į namus. Didžiausias stalo teniso sporto šakos pliusas, kad jį gali žaisti darželinukas ir garbaus amžiaus senjoras, o traumų pasitaiko labai retai. Alfredo anūkas Mantas yra daugkartinis Akmenės rajono stalo teniso pirmenybių nugalėtojas ir prizininkas, užaugęs Papilėje, o šiuo metu gyvena Vilniuje.

Trečiąją vietą užėmė Jono Baliulio šeima iš Kruopių k., jis šį kartą žaidė su savo sūnumi Edvardu Baliuliumi. Jonas yra tikras stalo teniso fanatikas, dėl stalo teniso galintis ir iš darbo atostogų pasiimti. Jonas sąžiningai dalyvauja kiekviename mėgėjų grupės UAB „Nektur“ taurės varžybose, kurios trunka net 9 mėnesius ir yra šių varžybų favoritas. Jo sūnus Edvardas taip pat myli stalo tenisą, tik sportuoja pagal galimybes, nes augina mažą vaiką ir stalo tenisui ne visada lieka laiko. Baliulių šeima yra gausi ir žaidžianti stalo tenisą. Labai gaila, kad šiose varžybose, dėl žemės ūkio darbų, negalėjo dalyvauti Jono žentas Albertas Adomaitis su broliu (atsiprašau, vardo nežinau), kurie taip pat yra puikūs stalo tenisininkai. Albertas yra aktyvus įvairių stalo teniso varžybų dalyvis ir žaidžia ne blogiau už savo uošvį.

„Pajėgiausia stalo tenisininkų šeima“ grupėje nugalėtojais tapo Alfredas Stratas (Naujoji Akmenė) su anūku Mantu Liachausku (Vilnius), 2 vietą užėmė Jonas Baliulis (Kruopių k.) su sūnumi Edvardu Baliuliumi (Šiauliai), 3 vietą užėmė Aleksandras Norbutas (Kivylių k.) su pusbroliu Aivaru Norbutu (Naujoji Akmenė).

Asmeninėse varžybose prizininkais tapo:

1) Moksleiviai iki 11 metų – 1 v. Vita Guginytė (Naujoji Akmenė).

2) Moksleiviai 12-14 metų – 1 v. Arvydė Serbintaitė (Agluonų k.), 2 v. Orinta Mockutė (Agluonų k.)

3) Moksleiviai 15-18 metų – 1 v. Aleksandras Norbutas (Kivylių k.), 2 v. Aivaras Norbutas (Naujoji Akmenė), 3 v. Kostas Guginis (Naujoji Akmenė).

4) Suaugusieji 19-39 metų – 1 v. Mantas Liachauskas (Vilnius), 2v. Edvardas Baliulis (Šiauliai), 3 v. Jūratė Krūmienė (Akmenė).

5) Senjorai 40-59 metų – 1 v. Jonas Baliulis (Kruopių k.), 2 v. Alvydas Guginis (Naujoji Akmenė), 3 v. Mindaugas Krūmas (Akmenė).

6) Senjorai 60 metų ir vyresni – 1 v. Alfredas Stratas (Naujoji Akmenė).

Taip pat buvo suorganizuotos ir dvejetų varžybos, kuriose vietos pasiskirstė taip: 1 v. Jonas ir Edvardas Baliuliai, 2 v. Aleksandras ir Aivaras Norbutai, 3 v. Alfredas Stratas ir Mantas Liachauskas, 4 v. Alvydas, Kostas ir Vita Guginiai, 5 v. Mindaugas ir Jūratė Krūmai, 6 v. Arvydė Serbintaitė ir Orinta Mockutė.

Šiose varžybose buvo pasveikinti ir brandžiausias šių varžybų dalyvis, kuriuo tapo Alfredas Stratas, kuris ruošiasi neužilgo atšvęsti 83-čiąjį gimtadienį. Pasveikinome ir jauniausią šių varžybų dalyvę, kuria tapo aštuonerių metų Vita Guginytė.

Ačiū visiems už dalyvavimą, už šią gražią šventę, kurią pasidovanojome patys sau.

 

Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ narys Kęstutis Barauskas

Komentuokite

*Būtina užpildyti visus laukelius

Įveskite teisingą skaičių: *