STALO TENISININKĖS TOBULINOSI TARPTAUTINĖJE STOVYKLOJE

2020 metų liepos 12-25 dienomis Akmenės rajono stalo tenisininkės Karolina Kuznecova, Gabrielė Strodomskytė ir Vita Guginytė dalyvavo tarptautinėje stalo teniso stovykloje Latvijoje, kuri vyko nedideliame miestelyje Rucavoje. Į šią stovyklą Akmenės rajono stalo teniso klubo ,,Mažoji raketė“ nariai jau vyksta daugiau nei 10 metų.

Šiemet dėl COVID-19 situacijos vaikų skaičius stovykloje buvo sumažintas iki 14, tačiau nepaisant to, tenisininkai atvyko iš trijų skirtingų valstybių: Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šiais metais stovyklos vadovas Viktoras Tolkacevs dėl tokio staigaus vaikų skaičiaus sumažėjimo keitė jau ilgą laiką naudojamą stovyklos sistemą. Ryte vykdavo dviejų valandų fizinio treniruotės, kurių metu vaikai galėjo pasirinkti sritį, kur nori pagerinti savo įgūdžius. O po jos vykdavo trijų valandų trukmės bendros stalo teniso treniruotės, kur visi tenisininkai kartu tobulindavo tiek savo techninę, tiek psichologinę pusę. Ši galimybė buvo, nes fizinį pasirengimą vedė trys skirtingi treneriai ir kiekvienas iš jų stiprindavo skirtingą kūno vietą, tačiau, jei sportininkas norėdavo skirti laiko norimiems pratimams, buvo individualios treniruotės pasirinkimas. Po pietų visi turėjo laiko pailsėti ir atgauti jėgas prieš likusį dienos etapą. Tenisininkai galėjo savo noru individualiai dirbti su Viktoru, treneriu iš Estijos Pekka Laidinen arba su kitais stovykloje esančiais žaidėjais. Ši treniruotės forma labai lengvai leido suprasti, kurie vaikai turi valios ir yra pasiryžę sunkiai dirbti, o kuriems reikia šiek tiek pagalbos. Todėl dažnai vykdavo susitikimai, kurių metu treneriai motyvuodavo ir pasikalbėdavo su kiekvienu asmeniškai, kur dar reikia skirti dėmesio.Nors ir nebuvo tenisininkų suskirstymo į meistriškumo grupes, kur galėtų sportininkai nuolat varžytis, tačiau vyko įvairios varžybos. Stovyklos vadovas jas rengdavo, kad vaikai galėtų pajusti azartą ir pamatytų, kur patobulėjo ir kur dar reikia pagerinti įgūdžius. Treneriai džiaugėsi galimybe pamatyti, kaip žaidėjai emociškai reaguoja į pergalę ar pralaimėjimą ir kokius patarimus sportininko psichologijai sutvirtinti būtų naudinga suteikti treniruotės metu, kad per varžybas sportininkai pasirodytų geriau. Buvo rengiamos ir asmeninės varžybos, tačiau komandoje buvo žaidžiama daug dažniau, nes tai padeda ugdyti strateginį mąstymą, atsakomybės jausmą ir tai yra puiki galimybė pasimokyti iš kitų stebint žaidimą iš šono. Kaip ir kiekvienais metais, merginos gavo daug naujos patirties ir sužinojo daug naujų pratimų: tiek fiziniam lavinimui, tiek žaidžiant stalo tenisą. Vadovo žodžiai atsakė į daugybę iškilusių klausimų, kurie padės gerinti žaidimą ateityje. Daug naujo sužinojo ir jauniausioji stovyklautoja Vita Guginytė, kuri atidavė visas savo jėgas, kad pavytų vyresniuosius ir įveikė visas užduotis. Merginos nekantriai laukia kitų metų, kai vėl galės grįžti ir treniruotis su kitais žaidėjais bei plėsti savo žinias apie stalo tenisą.

Akmenės rajono stalo tenisininkių tarptautinės stovyklos išlaidos finansuotos Akmenės rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto veiklos plėtojimo programos projekto „Paskatinkime Akmenės rajono stalo tenisininkusׅ“ lėšomis. Dėkojame už suteiktą galimybę tobulėti!

Gabrielė Strodomskytė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Įveskite teisingą skaičių: *