UAB "Nektur" finalinis (paskutinis) 7 turas įvyks birželio 3 d. Naujojoje Akmenėje (V. Kudirkos 5A, mažojoje sporto salėje). IĮ "Aras" finalinis (paskutinis) 7 turas įvyks birželio 5 d. Akmenėje (Laižuvos g. 7). Iki pasimatymo šventiniuose turuose ;)

Pažintis su Akmenės rajono kanjonais

Š.m. rugpjūčio 10 d. Akmenės rajono stalo tenisininkai dalyvavo Akmenės rajono „Karjerų žygyje“. Iš viso žygyje dalyvavo 21 Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ nariai, iš kurių 10 moksleivių ir 11 suaugusiųjų.

18 km trasą įveikė 9 žygeiviai, iš kurių 2 suaugusieji ir 7 moksleiviai. Jauniausios šios trasos dalyvės buvo Paula Barauskaitė ir Vytautė Rupeikaitė, kurioms dar tik 7 metai ir jos be didelių vargų įveikė visą 18 km atstumą.

37 km trasą įveikė 12 žygeivių, iš kurių 9 suaugusieji ir 3 moksleiviai. Jauniausias šios trasos dalyvis, įveikęs visą šį atstumą, yra Elijus Antanaitis, kuris nuo rugsėjo mėnesio mokysis tik 4 klasėje. Vyriausias žygeivis, kuris labai lengvai įveikė šią trasą, buvo 64 metų Jonas Dvariškis.

Pažinti Akmenės rajono kanjonus buvo nuostabu, įdomu, smalsu. Kas keliavo 18 km susipažino su įspūdingu Karpėnų klinčių karjeru, kuris yra aktyviai eksploatuojamas šalia įsikūrusios Akmenės cemento gamyklos ir kurio vaizdai keičiasi kasmet. Tai didžiausias klinčių karjeras Akmenės rajone, kurio dėka šis žygis pritraukė apie 5000 tūkstančius žygeivių iš visos Lietuvos bei užsienio šalių: 600 latvių, 4 italai, 2 Jungtinės Karalystės piliečiai ir 2 vokiečiai.

Žygiuodami 37 km papildomai susipažinome su Menčių klinčių karjeru ir jau nebeeksplotuojamu Alkiškių smėlio karjeru. Aš žaviuosi klubo „Mažoji raketė“ nariais, jų aktyvumu, jų sprtiškumu, fiziniu aktyvumu. Mane džiugina ir jauni ir brandaus amžiaus žmonės, kurie nebijo iššūkiu, kurie renkasi sveiko gyvenimo būdą, man jie yra tikras pasididžiavimas. Ačiū Jums mielieji, Jūs visi įveikėte savo numatytą atstumą.

Dabar pateiksiu šiek tiek bendros statistikos (iš 5000 ėjikų) lyginant su klubo „Mažoji raketė“ ėjikais. 18 km rinkosi 46 % visų ėjikų ir 43 % klubo “Mažoji raketė“ nariai. 29 km žygiavo 37 % ėjikų, klubo „Mažoji raketė“ nariai 0 %. O iššūkį 37 km priėmė tik 17 % ėjikų, tuo tarpu 57 % pasirinko klubo “Mažoji raketė“ nariai.

Geriausiai žygį įveikti sekėsi ėjusiems 37 km – tik 7 dalyviai pasiprašė parvežami į startą. Iš ėjusių 29 km žygio neįveikė 18, o trumpiausiame maršrute finišo nepasiekė 55 dalyviai. Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ nariai visi įveikė savo maršrutus. Skaičiai labai daug ką pasako, kuo didesnis atstumas, tuo didesnis stabilumas… Ta pati taisyklė galioja ir gyvenime – atkakliems žmonėms ribų nėra… 37 km rinkosi 2 tipų žmonės: 1. fiziškai stiprūs, 2. valingai stiprūs. Mūsų tarpe buvo tokių ir tokių, ir visais jais didžiuojuosi.

Ačiū visiems bendražygiams už neišdildomus įspūdžius vaikštant po prieš 300 milijonų metų Akmenės rajone susiformavusius klinčių klodus. Ačiū „TrenkTuro“ organizatoriams už suteiktą galimybę pamatyti unikalų Akmenės rajono kanjonų kraštovaizdį, kad turėjome išskirtinę progą išvysti nuo 40 metrų aukščio šlaitų atsiveriančius akimi neaprėpiamus horizontus, priverčiančius pasijusti tarsi kosminėje odisėjoje.   

Ačiū Akmenės rajono stalo teniso klubui „Mažoji raketė“ už startinio mokesčio apmokėjimą dalyviams, už įprasmintą akimirką kiekvienam iš mūsų. Ačiū klubo „Mažoji raketė“ pirmininkei Loretai Avelienei, kuri buvo iniciatorė, kad šiame žygyje dalyvauti ir mūsų klubo nariai.

Visi žmonės eina tais pačiais gyvenimo keliais, tik ne visi vienodai įmina pėdas. (V. Hugo)  

 

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas

Komentuokite

*Būtina užpildyti visus laukelius

Įveskite teisingą skaičių: *