Naujaakmenietės tapo Lietuvos rajonų jaunių komandinėmis čempionėmis

2018 m. lapkričio 11 dieną Joniškyje įvyko Lietuvos rajonų jaunių (iki 16 metų) komandinis stalo teniso čempionatas, kuriame varžėsi 9 merginų ir 11 vaikinų komandos. Šiame čempionate dalyvavo ir Akmenės rajono sporto centro auklėtiniai: merginų grupėje – K. Kuznecova, G. Strodomskytė ir K. Grigaitė, vaikinų grupėje – A. Norbutas ir Jok. Zaveckis (iš NVŠ programos “Stalo teniso pradžiamokslis”). Vaikinų grupėje dar turėjo dalyvauti sporto centro auklėtinis T. Norgėla, bet netikėtai varžybų dieną, ryte, pranešė, kad susirgo ir į varžybas nebevažiavo, jo ten labai trūko komandai.

Varžybos labai ilgai užtruko, kad išsiaiškinti pajėgiausias Lietuvos rajonų komandas prireikė net 9 valandų žaidimo. Didžiulę staigmeną pateikė Akmenės rajono sporto centro auklėtinės merginos, kurios įveikė visas galimas varžoves ir tapo čempionėmis. Joms teko įveikti šias komandas: Telšius 3:0, Vilkaviškį 3:0, Joniškį 3:0, Šalčininkus 3:1, Jonavą 3:2 ir galiausiai Vilniaus rajoną 3:2. Pirmas šešias vietas iškovojusios komandos pateko į Lietuvos jaunių komandinį čempionatą, kuris labai tikiuosi, kad įvyks Naujojoje Akmenėje 2018 m. balandžio mėnesį. Pirmas šeštas vietas ir kelialapį į Lietuvos jaunių merginų komandinį čempionatą iškovojo šios komandos: 1. Akmenės r., 2. Jonavos r., 3. Vilniaus r., 4. Joniškio r., 5. Alytus m., 6. Šalčininkų r.

Vaikinams buvo sunku žaisti be treniruočių partnerio Tomo Norgėlos. Jie žaidė pogrupyje, kurį sudarė šešios komandos ir norint patekti į sekantį etapą reikėjo užimti ne žemesnę kaip 4 vietą. Iškovojo vieną pergalę prieš Ukmergės r. 3:1 ir pralaimėjo 0:3 prieš Telšių r., 0:3 Joniškio r., 0:3 Alytaus m. ir 2:3 Mažeikių r. Pogrupyje užėmė 5 vietą ir toliau varžybose nebežaidė, trūko vienos pergalės iki galimybės žaisti sekančiame etape dėl patekimo į Lietuvos jaunių komandinį čempionatą.

Džiaugiuosi merginų pergalėmis, kad demonstruoja aukščiausio lygio žaidimą ir stabilumą. Gabrielei Strodomskytei teko žaisti su ant kairės rankos esančiu gipsu ir nepaisant kliūčių, ji per šias varžybas nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.  Džiaugiuosi ir vaikinų kovingumu, atkaklumu, kad nepasimetė žaidžiant be vieno komandos nario, kad parodė savo stiprų charakterį ir labai ne daug trūko iki pogrupyje užimamos 4 vietos. Kaip sunku pasiekti sėkmę pradedant nuo nesėkmių…, todėl ją ir pasiekia tik labai valingi ir vidumi stiprūs žmonės!

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas