Naujaakmenietės stalo tenisininkės jau šešti metai iš eilės tampa Lietuvos mokyklų žaidynių finalo prizininkėmis

2019 m. gegužės 31 – birželio 1 dienomis Klaipėdoje vyko 2018-2019 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių stalo teniso finalinės varžybos. Finalinėse varžybose teisę dalyvauti (iš 40 Lietuvos savivaldybių) iškovojo 6 mergaičių bendrojo ugdymo mokyklų komandos, tarp kurių pateko ir Naujosios Akmenės „Ramučių“ gimnazijos 1 klasės moksleivės: Gabrielė Strodomskytė, Karolina Kuznecova, Vanesa Šemetaitė. komandos vadovas – kūno kultūros vyr. mokytojas Vitalijus Sobenka.

Šių metų komandinėse varžybose čempionėmis tapo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos moksleivės, kurios pelnė 4 pergales ir patyrė vieną komandinį pralaimėjimą 2:3 prieš Jonavos Senamiesčio gimnaziją  ir tapo čempionėmis. Antrąją vietą iškovojo Naujosios Akmenės „Ramučių“ gimnazijos merginų komanda, kurios taip pat įveikė 4 komandas ir pralaimėjo tik vieną komandinį susitikimą prieš Šiaulių merginas 1:3 rezultatu. Trečiąją vietą iškovojo Jonavos Senamiesčio gimnazijos moksleivės.

Iki paskutinės varžybų minutės pabaigos nebuvo aišku kas taps čempionėmis, intriga įvyko, kai Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos merginoms nedaug trūko, kad įveiktų Šiaulių merginas, tuomet visos prizinės komandos būtų pasikeitusios pozicijomis. Tada Šiaulių merginos būtų iškovojusios 4 vietą, o Ramučių gimnazijos merginos būtų tapusios čempionėmis. Bet prasmės analizuoti kas būtų, jei būtų nebėra, mūsiškės iškovojo vicečempionių titulą ir džiaugiamės šiuo pasiekimu.

Po komandinių varžybų buvo daug kalbėta su merginomis ko neišpildėme, kurios priežastys užkirto kelią tapti čempionėmis ir labai džiaugiuosi, kad asmeninėse varžybose išvados buvo padarytos. Asmeninėse varžybose puikiai sužaidė Karolina Kuznecova, kuri nepralaimėjo nei vieno susitikimo ir tapo šių žaidynių čempionė. Gabrielė Strodomskytė tapo šių varžybų antros vietos laimėtoja, kuri tik finale minimaliu skirtumu 2:3 nusileido savo treniruočių partnerei Karolinai Kuznecovai. Gabrielė žaisdama pusfinalyje net 3:0 įveikė Šiaulių lyderę Godą Dovydaitytę, kuri ir pastojo kelią mūsų merginoms tapti čempionėmis.

Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti, taurėmis, diplomais, medaliais ir asmeniniais prizais. Po komandinių varžybų „Dreams & Teams“ komanda iš Klaipėdos pravedė sportininkams edukacinę programą, kurios tikslas buvo per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų, kitaip tariant, XXI amžiaus kompetencijų, pedagogams.

Naujosios Akmenės moksleivės stalo tenisininkės, kurios yra Akmenės rajono sporto centro auklėtinės, jau šeštąjį kartą iš eilės prasibrauna į geriausiųjų šalies mokyklų trejetuką. 2014 metais Kaune užėmė 1 vietą („Saulėtekio“ progimnazija: P. Prelgauskaitė, V. Ruginytė, K. Kuznecova, G. Strodomskytė), 2015 metais Kaune užėmė 2 vietą („Ramučių“ gimnazija: P. Prelgauskaitė, V. Ruginytė, A. Gerčiūtė), 2016 metais Šiauliuose – 3 vietą („Saulėtekio“ progimnazija: K. Kuznecova, G. Strodomskytė, K. Grigaitė), 2017 m. Alytuje – 3 vietą („Saulėtekio“ progimnazija: K. Kuznecova, G. Strodomskytė, K. Grigaitė, V. Guginytė), 2018 metais Panevėžyje 2 vietą („Saulėtekio“ progimnazija: K. Kuznecova, G. Strodomskytė, K. Grigaitė, V. Guginytė), 2019 metais Klaipėdoje 2 vietą („Ramučių“ gimnazija: K. Kuznecova, G. Strodomskytė ir V. Šemetaitė).

Didelis Ačiū merginoms už šiuos aukštus sportinius pasiekimus, kuriais didžiuojasi ne tik mokykla, bet ir visas Akmenės rajonas. Ačiū Vanesai Šemetaitei, kuri stalo tenisą žaisti išmoko NVŠ programoje „Stalo teniso pradžiamokslis“, džiaugiuosi, kad ši programa davė vaisių Vanesai ir mums visiems. Ačiū Karolinai Kuznecovai ir Gabrielei Strodomskytei, kurios net 5 kartus tapo Lietuvos mokyklų žaidynių prizininkėmis. Didelis Ačiū Ramučių gimnazijos mokytojui Vitalijui Sobenkai, kuris niekada nebuvo abejingas stalo tenisui, kuris kasmet pagal galimybes prisideda prie sportininkų ruošos stalo teniso varžyboms. Vitalijus myli savo darbą, todėl ir mokiniai jį gerbia kaip mokytoją, ir yra jam dėkingi.

Daugelis tų, kurie gyvenime pralaimėjo, net neįsivaizduoja, kaip arti pergalės jie buvo tą akimirką, kai pasidavė… (Tomas Edisonas)

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas