Mažas kraštas – dideli pasiekimai!

Baigėsi 2019/2020 metų Lietuvos stalo teniso lygų komandinės varžybos. Šiame sezone iš viso varžėsi  239 komandos (214 vyrų ir 25 moterų) iš visos Lietuvos. Iš Akmenės rajono dalyvavo 5 komandos (4 vyrų ir 1 moterų), Lietuvos moterų aukščiausioje lygoje, vyrų II, IV ir regionų “A” lygose.

Prieš šešerius metus Akmenės rajono sporto centro merginų komanda – P. Prelgauskaitė, V. Ruginytė ir A. Gerčiūtė Lietuvos moterų 1 lygoje užėmė 2 vietą ir kelialapį į aukščiausią lygą. Tai buvo didelis šuolis aukštyn mūsų rajono merginoms siekti didesnio meistriškumo… Norėjosi varžytis su pačiom stipriausiom Lietuvos moterim stalo tenisininkėm ir mūsų svajonės išsipildė.

Jau penkti metai varžomės aukščiausioje lygoje, iš kurių pirmi trys metai buvo labai sunkūs, merginos laimėdavo vos vieną kitą susitikimą. Praeitais metais sezonas buvo sėkmingesnis, merginų asmeninis naudingumo koefecientas sudarė apie 50 %, (15 pergalių ir 15 pralaimėjimų).

O šiemet įvyko proveržis, nes Akmenės rajono sporto centro merginų komanda – K. Kuznecova, G. Strodomskytė ir L. Abaravičiūtė, Lietuvos moterų komandiniame stalo teniso čempionate, aukščiausioje lygoje, iškovojo 4 vietą (dalyvavo 10 komandų)! Akmenės rajonas mažas kraštas, tačiau galime didžiuotis dideliais pasiekimais. Tai aukščiausias pasiekimas moterų tarpe per visą Akmenės rajono stalo teniso istoriją. Nepameluosiu, kad tikslas buvo užimti 3 vietą, labai norėjome medalių…, bet Lietuvoje paskebltas karantinas nutraukė neužbaigtus lygos turus ir paskelbė iškovotas vietas pagal esamą padėtį lentelėje.

Lietuvos vyrų komandinio stalo teniso čempionato II lygoje dalyvavo 24 komandos, tarp kurių ir Akmenės rajono „Mažoji raketė-1“ komanda, kuriai atstovavo – K. Barauskas, G. Adomaitis, M. Liachauskas ir E. Šteinbergas. Pirmi du turai buvo psichologiškai sunkūs, nes per juos patyrėme net du pralaimėjimus, kurie paliko minimaliausius šansus prasibrauti iki finalinio šešeto… Tačiau per likusius turus Akmenės rajono vyrai pademonstravo savo tvirtą charakterį, stiprią psichologiją, valią, ryžtą, norą patekti į finalą, visi komandos nariai susitelkė į tikslą ir laimėjo prieš visas likusias komandas. Šiame sezone Akmenės rajono vyrai pelnė 9 pergales, patyrė 2 pralaimėjimus ir iškovojo 3 vietą iš 24 komandų. Bendroje įskaitoje iš 214 komandų, Akmenės rajono „Mažoji raketė-1“ komanda užėmė 27-28 vietas. Akmenės rajono vyrai iki II lygos finalinio šešeto yra prasibrovę 2016 metais, iškovojo 5 vietą, 2017 metais iškovojo 6 vietą, o 2020 metais II lygoje iškovoti bronzos medaliai yra visų laikų geriausias vyrų pasiekimas! Esu dėkingas vyrams už ištikimą komandos dvasią, už bendrą tikslą, už vienas kito palaikymą sunkiais momentais, už įsipareigojimą ir atsidavimą stipriausiai Akmenės rajono komandai!

Lietuvos vyrų komandinio stalo teniso čempionato IV lygoje dalyvavo 48 komandos, tarp kurių varžėsi ir „Akmenės cementas“ komanda. Šią komandą atstovavo ilgametis šios komandos narys, kapitonas A. Budžius, taip pat A. Dyglys, M. Ruginis, G. Bezaras ir V. Chakimovas. Ši komanda labai pajėgi, turinti didelį potencialą, įrodžiusi, kad ji šioje lygoje gali laimėti prieš bet kurią komandą ir net siekti finalinio etapo… Tačiau vien potencialo neužtenka, reikia dar vieningo komandos tikslo, įsipareigojimo ir atsakomybės… Dažnas atvejis buvo tas, kad ne stipriausios sudėties komanda važiuodavo į varžybas, tokiu atveju patirdavo nereikalingų komandinių pralaimėjimų. O kai nuvažiuodavo stipriausia sudėtis, laimėdavo ir prieš komandas lyderes, kurios prasibrovė iki finalo. Akivaizdu, koks tikslas, toks ir rezultatas! „Akmenės cementas“ komanda pelniusi 10 pergalių ir patyrusi 12 pralaimėjimų iš 48 komandų iškovojo 25-28 vietas.

Lietuvos vyrų komandinio stalo teniso čempionato Regionų „A“ lygoje dalyvavo 48 komandos, tarp kurių varžėsi „Mažoji raketė-2“ (V. Gedžius, J. Baliulis, A. Adomaitis, V. Golikov ir J. Dvariškis) ir „Akmenės SC“ (A. Norbutas, T. Norgėla, J. Zaveckis ir G. Šepkauskas) komandos. „Mažoji raketė-2“ pelniusi 11 pergalių ir patyrusi 11 pralaimėjimų iškovojo 29-32 vietas. „Akmenės SC“ komanda pelniusi 6 pergales ir patyrusi 16 pralaimėjimų iškovojo 36-39 vietas.

Iš viso šiame sezone lygose žaidė 20 Akmenės rajono stalo tenisininkų, antra tiek dar treniruojasi, bet lygose dar nežaidžia. Rajone dirba 1 stalo teniso treneris, kuris kuruoja mokinius ir suaugusius. Stalo tenisas Akmenės rajone turi gilias tradicijas, daug entuziastų ir mokinių, kurie mokosi iš vyresnių. Didelę naudą stalo tenisui duoda tai, kad Akmenės rajono savivaldybė ir „Saulėtekio“ progimnazija sudaro sąlygas suaugusiems žaisti stalo tenisą vakarais du kartus per savaitę. Suaugusiųjų žmonių aktyvus įsitraukimas į sportą akivaizdžiai motyvuoja jaunuosius sportininkus, kurie mato tinkamą pavyzdį, kuriems norisi laimėti prieš vyresnį, prieš aukštesnį, įrodyti savo pranašumą, kad jis jau stipresnis. Kartais maži dalykai duoda milžinišką naudą, nei įspūdingos finansinės sumos. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas yra produktyvu ir veiksminga. Labai prašau ir toliau neužkirsti kelio suaugusiems žaisti stalo tenisą vakarais, nes tai yra milžiniška nauda dideliems ir mažiems.

Ačiū sportininkams už šį lygų sezoną. Jis buvo istorinis, kartelė pakelta aukščiau, atsikvepiame ir kylame dar aukščiau 😉

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas