Lietuvos jaunučių čempionato atgarsiai

2013 m. vasario 7 dieną Jonavoje vyko atrankinės varžybos į Lietuvos jaunučių čempionatą (gimusieji1998 m. ir jaunesni), kuriose dalyvavo stalo tenisininkai iš Vilkaviškio, Jonavos, Utenos, Joniškio, Šilutės, Širvintų, Kaišiadorių, Lazdijų, Ukmergės, Kelmės, Šilalės, Alytaus ir Akmenės rajonų. Mūsų rajoną atstovavo Paula Prelgauskaitė, Vita Ruginytė, Aromeda Gerčiūtė, Iridė Tamašauskaitė, Džiugas Montvilas ir Mantas Ruginis.

Žaidėjai buvo išskirstyti į pogrupius. Iš pogrupių po 2 žaidėjus išėjo į finalą, kuriame dviejų minusų sistema buvo išaiškintos vietos. Į Lietuvos čempionatą patenka po 4 mergaites ir 4 berniukus.

Džiugas Montvilas pakliuvo į 7 pogrupį, kuriame pralaimėjo prieš Kvietinską (Jonava) rezultatu 0:3. Ir į finalą išėjo 2 numeriu. Finale jam koją pakišo Isaikinas ir Juodelis. Ir dėl 5 vietos jis žaidė su Bartusevičiumi, prieš kurį laimėjo 3:0.

Mantui Ruginiui teko žaisti 6 pogrupyje, kuriame vieną susitikimą pralošė prieš Petrauską (Šilalė) minimaliu skirtumu 2:3. Finale Mantas pralaimėjo pirmąjį susitikimą ir jis vietos neišsiaiškino.

Iridė Tamašauskaitė pateko į 3 pogrupį. Šį kartą jai sėkmė nenusišypsojo, ji pogrupyje liko 3 ir į finalą nepateko.

Vitai  Ruginytei kliuvo 8 pogrupis, kuriame Vita nepralaimėjo nė vieno susitikimo ir pateko į finalą. Bet jame jai nepasisekė. Vita patį pirmą kartą pralošė ir neteko jai vietos išsiaiškinti.

Paula Prelgauskaitė buvo paskirta į 7 pogrupį. Pogrupyje ji nepralaimėjo nė vieno susitikimo ir taip pat pirmu numeriu išėjo į finalą. Finale jai koja pakišo Račkauskaitė, Bagdonaitė. Dėl 7 vietos ji susitiko žaisti su Bendiškaite ir rezultatu 3:0 laimėjo prieš ją.

Aromeda Gerčiūtė žaidė 6 pogrupyje. Ji kaip Paula ir Vita pogrupyje nepralaimėjo nei vieno susitikimo ir taip pat išėjo į finalą. Finale ji užėmė 6 vietą. Ir netikėtai gavo kelialapį į finalą, kuris vyks Joniškyje.

2013 m. vasario 9–10 Joniškyje vyko Lietuvos jaunučių asmeninės pirmenybės, jose dalyvavo 24 stipriausi Lietuvos berniukai ir mergaitės. Vieną dieną vyko asmeninės varžybos, kitą – dvejetai ir mišrūs dvejetai.

Asmeninės varžybos buvo vykdomos pogrupiuose, o vėliau po du žaidėjus išėjo į finalą, kuris vyko dviejų minusų sistema. Dvejetai vyko vieno minuso sistema. Aromeda Gerčiūtė pateko žaisti į 4 pogrupį, kuriame laimėjo 2 susitikimus ir filale liko žaisti dėl 9–16 vietų. Finale ji pralaimėjo visus susitikimus: prieš Brazauskaitę (1:3), Butrimaitę (2:3) ir Blažytę (0:3). Mergaičių tarpe nugalėjo: 1v. J.Rudzinskaitė (Kaunas), 2v. N. Alon (Vilnius), 3v. A.Dervinytė (Panevėžys), 4v. E.Satkevičiūtė (Panevėžys). Berniukų čempionais tapo: 1v. R.Lesiv (Jonava), 2v. M.Stankevičius (Kaunas), 3v. B.Skirmantas (Šiauliai), 4v. R.Franckaitis (Joniškis).

Dvejetuose A.Gerčiūtė žaidė su M.Kuraityte. Pirmą susitikimą pralošė 0:3 ir toliau nebežaidė. Mišriuose dvejetuose žaidė su A. Poliaku ( Joniškis), pirmąjį susitikimą pralaimėjo 0:3 rezultatu ir toliau nežaidė.

Man tai aukščiausias pasiekimas per sportinę karjerą. Dėkoju treneriui Kęstučiui Barauskui už pagalbą siekiant aukštų sportinių rezultatų.

Tikimės, kad sekančiais metais į Lietuvos jaunučių čempionatą pateks visi dalyvavę atrankinėse varžybose Akmenės rajono stalo tenisininkai.