Karolinos Kuznecovos istoriniai laimėjimai

Vasario mėnesis Akmenės rajono stalo tenisininkams yra varžybų metas. Vos spėjame dalyvauti įvairiose varžybose ir ne šiaip turnyruose, o respublikinėse ir mažai laiko lieka viešinti informaciją apie jas. Kai pagalvojau kurias varžybas reikėtų aprašyti, susivokiau, kad visose iš jų įspūdingai sužaidė Karolina Kuznecova.

Trumpai apie šią sporto centro auklėtinę. Karolina stalo teniso treniruotes pradėto lankyti 2010 metais spalio 19 dieną. Tada ji pirmą kartą atėjo į treniruotę ir iš karto ją pastebėjau, kaip perspektyvią sportininkę. Ji iš kitų išsiskyrė savo fizinėmis galimybėmis, labai greita ir judri mergaitė, o kai pradėjome darbuotis prie stalo, supratau nuo ko turiu pradėti – suformuoti jai rimtą požiūrį į stalo teniso treniruočių darbą. Ji lankė dar muziką, nesu nei prieš vieną kitos veiklos užsiėmimą, tačiau nenorėjau, kad ji blaškytųsi tarp užsiėmimų, norėjau ją ištreniruoti (ir dabar to paties vis dar noriu) iki aukščiausio lygio. Siekiant sportinių aukštumų stalo tenise, kaip ir visur, manau, yra ilgas, sunkus ir daug laiko reikalaujantis darbas. Pakalbėjau su pačia Karolina, su jos tėveliais, kurie, beje taip pat nėra abejingi sportui, tiek mama, tiek tėtis. Mano džiaugsmui jie pasirinko stalo tenisą.

Šiai dienai Karolina Kuznecova treniruojasi jau aštuntus metus, ji jau pasiekė daug ir įspūdingų laimėjimų, labai daug ir Akmenės rajono stalo teniso istorijoje rekordinių. Atkakliai besitreniruojant, ji buvo pastebėta ir kūno kultūros mokytojų, lengvosios atletikos trenerių, ne tik Akmenės rajono, bet ir Šiaulių miesto. Ji net iš Šiaulių lengvosios atletikos trenerio gavo pasiūlymą pas jį treniruotis, profesionaliai siekti aukštumų šioje sporto šakoje. Prisipažinsiu, kad su ja apie tai turėjome rimtą pokalbį, mano džiaugsmui – ji liko ištikima stalo tenisui.

Iki šios dienos, Karolina net 91 varžybose tapo nugalėtoja arba prizininkė. Tai įspūdingas laimėjimų kiekis. Dalyvaudama varžybose išmaišė visą Lietuvą, Latviją, Estiją ir pabuvojo Slovakijoje. Kai dar buvo mini jaunučių amžiaus grupėje, iš Lietuvos stalo teniso asociacijos, gavo pasiūlymą žaisti už Lietuvos jaunučių rinktinę, bet nevažiavo, nes nusprendžiau, kad ji dar labai jauna ir vykti turėjo už savo pinigus. Mes pasirinkome tuos pinigus panaudoti vasaros stovykloms.

Šiai dienai, Karolina patenka į Lietuvos geriausių žaidėjų 20-ką, pagal Lietuvos reitingą ji užima 6 vietą, ją lenkia tik vilnietės, tarp kurių 2 sesutės Emilija ir Kornelija Riliškytės, kurios yra vienos geriausių žaidėjų Europoje. Karolina jau nuo šio sezono, būdama 14 metų jau žaidžia Lietuvos moterų komandiniame čempionate, aukščiausioje lygoje. Nežinojau ko tikėtis, bet galiu pasakyti, ji komandoje yra viena iš lyderių.

Karolinos laimėjimų kraitis milžiniškas. Jos pirmas didelis laimėjimas buvo 2014 metais su Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokyklos komanda V. Ruginyte, P. Prelgauskaite ir G. Strodomskyte tapo čempionėmis Lietuvos mokinių „Olimpinio festivalio“ finale. Tuomet Karolina pelnė auksinę pergalę prieš laukuvietę Robertą Vaivadaitę.

2015 metais Karolina su sporto centro mergaičių komandą (G. Strodomskyte, K. Grigaite ir J. Putriūte) Lietuvos jaunučių komandiniame čempionate užima III vietą, mus lenkė tik Vilnius ir Kaunas.

2016 metais pergalių vis daugėjo. Lietuvos mokyklų žaidynių finale, su Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mergaičių komanda G. Strodomskytė, K. Grigaitė ir K. Kuznecova užima 3 vietą. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių finale, su G. Strodomskyte ir S. Jankauskaite užima 4 vietą. Lietuvos jaunučių „Olimpinių vilčių“ dvejetų pirmenybėse su vilkaviškiete S. Krutulyte užima III vietą. Tarptautiniame Table tennis Friendschip cup turnyre, Rygoje, tampa nugalėtoja.   

2017 metais Karolina su savo komanda G. Strodomskyte, K. Grigaite ir J. Putriūte Lietuvos jaunučių komandiniame čempionate vėl užima III vietą, priekyje tik Vilnius ir Kaunas. Karolina Demonstruoja puikų žaidimą ir tais pačiais metais ji tampa Akmenės rajono pirmenybių čempionė. Ne gana to, ji dalyvauja Latvijos atvirame jaunučių čempionate, kuriame žaidžia pajėgiausios Latvijos sportininkės ir kai kurios lietuvės, ji tampa Latvijos jaunučių vicečempionė. Karolina tampa nesustabdoma, 2017 metais, Lietuvos rajonų jaunių asmeninėse pirmenybėse tampa čempione. Lietuvos mokyklų žaidynių finale, su Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ komandos narėmis G. Strodomskyte, K. Grigaite ir V. Guginyte užima III vietą. Dar viena Svarbi pergalė tais pačiais metais – X Pasalulio lietuvių sporto žaidynėse Karolina pelnė 2 bronzos medalius, asmeninėse ir dvejete su treniruočiu partnere G. Strodomskyte.

Keliamės į 2018 metus. Praėjo dar tik nepilni 2 mėnesiai, o Karolinos rezultatai stulbinantys. Vasario 14 dieną, Širvintose, Lietuvos rajonų jaunučių asmeninėse pirmenybėse ji tampa čempionė. Vasario 17-18 dienomis, Joniškyje, Lietuvos jaunučių čempionate, kuriose dalyvavo 32 pajėgiausios šalies jaunutės, Karolina užima 4 vietą, priekyje užleisdama tik vilnietes. O merginu dvejete su vilniete L. Abaravičiūte užima III vietą. Iki dar vieno medalio labai mažai trūko mišriame dvejete su telšiškiu D. Petrausku, trūko vieno seto pergalės.

Paskutinė įspūdinga pergalė pasiekta 2018 metais vasario 21 dieną, Vilkaviškyje, kuriame įvyko Lietuvos rajonų atrankinės varžybos dėl 2 kelialapių į Lietuvos suaugusiųjų čempionatą. Karolina ir šiose varžybose padaro maksimumą, sužaidė puikiai, laimėjo prieš visas galimas varžoves, tik dėl pirmos vietos nebežaidė, nes vienas iš dviejų kelialapių jai jau atitenka. 2018 metų kovo 2-4 dienomis, Vilniuje, įvyks Lietuvos čempionatas, kuriame varžysis 32 pajėgiausios šalies moterys-merginos, tarp kurių ir Karolina. Šis faktas yra labai svarbus, nes Akmenės rajono stalo teniso istorijoje to dar nėra buvę, kad akmeniškiai prasibrautų į Lietuvos suaugusiųjų čempionatą.

Tai nėra visos Karolinos pergalės, dar daug ko nepaminėjau, bet bandžiau pabrėžti pačius svarbiausius laimėjimus. Karolinos talentą ir ilgo bei kruopštaus darbo rezultatą puikiai apibūdina jos pergalės. Ji yra pavyzdys jaunajai Akmenės rajono stalo tenisininkų kartai. Tai mergina, kuri laiku pradėjo lankyti treniruotes, dar 1 klasėje, fiziškai pajėgi, koordinuota, lanksti, talentinga, auganti šeimoje, kuri palaiko Karoliną siekiant sportinių aukštumų, kuriems rūpi jos darbo vaisiai.

Ačiū Tau Karolina, kad mano ir ne tik mano įdėtos pastangos nenuėjo veltui, mes didžiuojamės Tavimi.    

 

Akmenės rajono stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas

Komentarai (1)

  1. Jeafemy

    Viagra 100mg Tablets Retail Price sertraline overnight Permiso Propecia

Komentuokite

*Būtina užpildyti visus laukelius

Įveskite teisingą skaičių: *