2020-08-12 (Trečiadienis) 18 val. Turnyras po atviru dangumi Naujoji Akmenė

Jubiliejinė stalo tenisininkų stovykla svetur

2019 m. birželio 25 – liepos 3 dienomis pažangiausios Akmenės rajono stalo tenisininkės Karolina Kuznecova, Gabrielė Strodomskytė ir Vita Guginytė dalyvavo tarptautinėje stalo teniso stovykloje Latvijoje. Ji vyko nedideliame miestelyje Rucavoje, į šią stovyklą mūsų klubo nariai vyksta jau 10 metų. Šios stovyklos vadovas yra latvis Viktor Tolkačov, kuris stalo teniso treneriu dirba Rusijos sostinėje Maskvoje. Šiais metais į stovyklą atvyko vaikai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Rusijos.

         Stovykloje dalyvavo virš keturiasdešimt vaikų, kurie buvo suskirstyti į keturias pajėgumo grupes. Tai labai efektyvi ir veiksminga stovyklos sistema, kai treneriai vaikus paskirsto į tam tikras lygių grupes ir dirba su vienodo pajėgumo sportininkais. Pereiti į aukštesnio lygio grupę vaikai taip pat turėjo galimybę ir ta galimybė juos labai motyvavo nuolat gerinti savo žaidimą. Kadangi buvo suformuotos 4 žaidėjų grupės, tai stovykloje dirbo 4 treneriai. Kiekvienas treneris dirbo su visa grupe ir su kiekvienu sportininku individualiai, gerindamas jų fizinį, techninį, taktinį ir psichologinį pasirengimą.

         Stalo tenisininkų stovyklos yra darbinio, o ne pramoginio pobūdžio. Būrelis yra pramoga, treniruotė – darbas, stovykla – sunkus darbas… Labai norėčiau, kad tėveliai atkreiptų dėmesį į šias sąvokas, nes dažnai būna painus suvokimas, kad būrelis, kuris vyksta 1-2 kartus per savaitę yra tas pats kaip ir treniruotė. Būrelio prasmė yra trumpalaikė, kuri reiškia pabandyti, susipažinti ir atsirinkti, jo trukmė iki 1 metų. Treniruotės prasmė yra ilgalaikė, kuri yra nuosekli, kryptinga, atsakinga ir trunkanti iki kol vaikas baigs mokyklą arba iki gyvenimo pabaigos. Treniruotės padeda pažinti, sustiprinti, užgrūdinti save, rasti pašaukimą, formuoti dvasiškai ir fiziškai tvirtą asmenybę. Treniruotės turi savo griežtas taisykles tam, kad patirtumėme sėkmę. Stovyklos prasmė yra treniruočių tęstinumas 2-4 kartus padidintu krūviu. Stovykla – išbandymo mokykla, kurios dėka vaikai greičiau savarankiškėja, išmoksta gyvenimiškos disciplinos, dažnai susiduria su sunkumais, kurie stiprina vaiko valią, ryžtą, kantrybę ir kas be ko 2-4 kartus greičiau auga jų meistriškumas.

         Šioje stovykloje vaikai intensyviai dirbo po 6 valandas per dieną, neskaitant rytinės mankštos ir laisvalaikio metu žaidžiamų judriųjų žaidimų. Vaikai patyrė, kas yra disciplina, atsakomybė, skausmas, valia, ryžtas, kantrybė ir viso to naudą, kuri veda į sėkmę. Pamatė naujų pratimų, pabandė juos pritaikyti praktiškai, praplėtė savo akiratį, kiekvienas iš jų patobulėjo savaip, patyrė daug malonių socialinių emocijų.

         Daugiausiai naudos iš stovyklos parsivežė Vita Guginytė, kuri pirmą kartą dalyvavo stovykloje ir patyrė daug naujų potyrių. Vita stovyklos pradžioje sportavo ketvirtoje meistriškumo grupėje, vėliau įrodė savo gebėjimus dalyvauti ir trečioje grupėje. Karolina su Gabriele jau senos „vilkės“ šioje stovykloje, daug metų joje dalyvauja, pažįsta trenerius ir kasmet dalyvaujančius sportininkus. Jos visą stovyklą dalyvavo pirmoje meistriškumo grupėje ir atlikinėjo sudėtingiausius trenerio nurodytus pratimus. Mergaitės grįžo pavargusios, bet su noru sekančiais metais grįžti ten pat, kur galima tobulėti 2-4 kartus didesniu greičiu.

         Stovyklos išlaidos finansuotos Akmenės rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto veiklos plėtojimo projekto „Paskatinkime Akmenės rajono stalo tenisininkus“ lėšomis. Dėkoju už paramą, kuri turi ilgalaikę prasmę – auginti sėkmingą asmenybę. Dėka šios paramos Akmenės rajono stalo tenisininkai gali dalyvauti tarptautinėse stovyklose, įgyti daug patirties, pasisemti naujų žinių, išmokti naujų stalo teniso gudrybių, tapti savo srities profesionalu.

 

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Įveskite teisingą skaičių: *