Jubiliejaus proga pagerbti broliai dvyniai Franckaičiai

2013 m. vasario 2 d. Joniškyje vyko 27-osios Kraštiečių ir 24-osios Romualdo ir Vinco Franckaičių stalo teniso taurės varžybos. Jose dalyvavo 78 (61V+17M) dalyviai iš Vilniaus, Kauno Mažeikių, Telšių, Akmenės, Radviliškio, Šiaulių ir Latvijos. Iškilmingo atidarymo metu daugiausia dėmesio buvo skirta šios sporto šakos entuziastams, LSTA garbės nariams, tarptautinės kategorijos teisėjams broliams dvyniams Vincui ir Romualdui jų garbingo 70-mečio jubiliejui pažymėti. Salė taip pat buvo atitinkamai išpuošta – nuo pat 1987 metų kasmet vykstančių varžybų suvestinėmis.

Pirmiausia gerb. Franckaičius pasveikino rajono meras Gediminas Čepulis. Po to broliukams savo linkėjimus išsakė STK „Sidabra“ klubo pirmininkas Gintaras Damalakas, LSTA VK narys kaunietis Ramunis Budriūnas, Telšių klubo „Vytas“ pirmininkas Alvidas Mikalauskas, treneris Remigijus Gustys, Akmenės SC treneris Kęstutis Barauskas ir kiti stalo teniso bendražygiai iš Radviliškio, Kuršėnų, Vilniaus, Kauno ir kitų miestų. Kadangi Romualdas dar yra ir TS-LKD Joniškio skyriaus pirmininkas, tad jam sveikinimus atsiuntė Europarlamentarai, – prof  Vytautas Landsbergis, dr. Laima Andrikienė ir Radvilė Morkūnaitė. Sveikinimų pabaigoje broliukai taip pat vienas kitą gražiai pasveikino. Ypač visus pralinksmino Romualdo “praktiška” sportinė dovana – “Jaunystės variklis” (lašinių paltis, svogūnų ir česnakų pynė bei stiklainis su medumi).

Po trumpo apšilimo prie 12 stalų prasidėjo atkaklios varžybos dėl broliukų įsteigtų taurių. Tik pirmiausia buvo sužaistas tradicinis 12 prieš 12 žaidėjų mačas Joniškis – Kaunas. Šį kartą joniškiečiai mačą pralaimėjo santykiu 5:7. Tuo metu teisėjai išskirstė vyrus į 12 pogrupių, o moteris į keturis ir netrukus užvirė atkaklūs „mūšiai“ prie žaliųjų stalų. Ir paskui atrinkti 32 stipriausieji vyrai ir 16 moterų minusinėje sistemoje kovojo dėl nugalėtojų vardų ir prizinių vietų. Vyrų tarpe pralaimėjimo kartelio nepatyrė puikią sportinę formą demonstravęs mažeikiškis Algirdas Sriubas, kuris finalinėje dvikovoje pasekme 3:0 (8;7;8) privertė pasiduoti Joniškio stalo teniso lyderį “Aušros” gimnazijos moksleivį Romutį Franckaitį. Trečiąją vietą iškovojo Telšių atstovas Paulius Keinys, rezultatu 3:1 (13;-9;4;10) nugalėjęs patyrusį buvusį joniškietį Kęstutį Barauską, dabar gyvenantį Akmenėje.

Moterų grupėje taip pat kiek nepasisekė gerai žinomai joniškietei Justinai Rimkevičiūtei, kuri savo jaudulio matomai nesuvaldė ir finalinę dvikovą pasekme 1:3 (-6;-10;7;-9) pralaimėjo Šilalės SM narei Dovilei Račkauskaitei ir liko antra. Dėl trečiosios vietos kovojo dvi akmeniškės, – patyrusi veteranė ir klubo „Mažoji raketė“ pirmininkė Loreta Avelienė bei kylanti žvaigždutė moksleivė Paula Prelgauskaitė. Vis tik didžiulė varžybų patirtis padėjo Loretai laimėti, kuri minimaliu skirtumu 3:2 (-6;5;5;-7;5) įveikė savo jaunąją varžovę.

Dvejetų varžybose taip pat buvo nemažai netikėtumų.

Vyrų grupėje pergalės džiaugsmą šventė Laurynas Monstis (Telšiai) su Dovydu Bagdonu (Laukuva). Antri liko Marius Švelnys (Vilnius) su Gintautu Adomaičiu (Akmenė). Treti mažeikiškiai Mantas Rimeikis su A.Sriubu, o ketvirti Romutis Franckaitis (Joniškis) su Donatu Jakovlevu (Šiauliai).

Moterų grupėje pirmą vietą laimėjo viešnios iš Šilalės rajono – Dovilė Račkauskaitė su Gabriele Brazauskaite nugalėjusios akmeniškes Aromedą Gerčiūtę su Vita Ruginyte. Trečioje ir ketvirtoje vietose vėl keturios Akmenės atstovės – Kristina Nekrašaitė su Paula Prelgauskaite ir Loreta Avelienė su Iride Tamašauskaite.

Mišrių dvejetų grupėje nepralenkiami buvo Dovydas Bagdonas su Gabriele Brazauskaite, palikę po savęs kitas poras: Romutį Franckaitį su Dovile Račkauskaite, Marių Švelnį su Justina Rimkevičiūte ir didijį kovotoją Kęstutį Barauską su Paula Prelgauskaite.

Paguodos turnyrų nugalėtojais tapo joniškietis Julius Rimkevičius (33 v.) ir kuršėniškis Rytis Žadeikis (56v.).

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, o prizininkai – medaliais, diplomais ir prizais.

Po varžybų stalo tenisininkai išsiskirstė į dvi grupes. Viešbutyje „Šiaurės vartai“ moksleiviai „pjaustė“ savąjį tortą-stalą su raketėmis, o suaugusieji žymiai didesnį raikė kavinėje „Fortūnoje“. Dar viena puiki stalo teniso šventė praėjo. Belieka tik padėkoti jos pagrindiniams organizatoriams stalo teniso klubo „Sidabra“ nariams.

 

Mantas Rimulaitis

 

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai su jubiliatais Romualdu ir Vincu Franckaičiais.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Įveskite teisingą skaičių: *