Išaiškinti geriausi iš geriausių

2013 m. gegužės 3 d. į Akmenės gimnazijos sporto salę susirinko pajėgiausi rajono stalo tenisininkai, kurie varžėsi dėl geriausio žaidėjo titulo, 8 merginos ir 8 vaikinai buvo atrinkti pagal Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) skaičiuojamą reitingą.

Iš viso į LSTA skaičiuojamą reitingą yra įtraukti 19 mūsų rajono vyrų. Tai didelis skaičius, žinant, kad iš viso reitinge yra 827 žaidėjai iš visos Lietuvos. Moterų skaičius yra kuklesnis – 250, tarp kurių 7 mūsų rajono merginos. Reitingas yra skaičiuojamas tik oficialiose LSTA vykdamosiose varžybose, kuriuose mūsų žaidėjai aktyviai dalyvauja ir skina nemažai pergalių. Džiaugiamės, kad net 26 Akmenės rajono žaidėjai yra įtraukti į LSTA reitingus ir garsina mūsų kraštą Lietuvoje ir už jos ribų.

Vyrai ir moterys žaidė atskirose grupėse ratų sistema. Susitikimai buvo nenuspėjami nuo pirmo iki paskutinio susitikimo. Tiek vyrų, tiek moterų grupėse neišvengta tarpusavio taškų santykio.

Moterų grupėje nelengvai, tačiau užtikrintai sužaidė akmeniškė Simona Verbauskaitė, kuri nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo, tapo nugalėtoja. Antrąją vietą iškovojo perspektyvi Akmenės rajono sporto centro auklėtinė Paula Prelgauskaitė iš Naujosios Akmenės. Jos žaidimas buvo stulbinančiai gražus, Paula pralaimėjo tik vieną kartą 2:3 prieš daugkartinę absoliučią Akmenės rajono nugalėtoją Simoną Verbauskaitę. Į trečiąją vietą pretendavo 3 moterys-merginos: LoretaAvelienė, AromedaGerčiūtė ir Vita Ruginytė. Visos jos surinko vienodai taškų, suskaičiavus taškų santykį trečia liko Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ pirmininkė Loreta Avelienė (Akmenė), kitaip vadinama mūsų rajono stalo tenisininkų mamyteJ Ketvirtąją vietą iškovojo saublauskietė Vita Ruginytė ir penktoje vietoje liko Aromeda Gerčiūtė iš Naujosios Akmenės.

Vyrų grupėje puikiai sužaidė Akmenės rajono sporto centro stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas, kuris patyrė vos 1 pralaimėjimą 1:3 prieš savo auklėtinį, praeitų metų nugalėtoją Džiugą Montvilą. Antrąją vietą iškovojo vienas talentingiausių sporto centro auklėtinių Gintautas Adomaitis, kuris patyrė 2 pralaimėjimus. Į trečiąją vietą pretendavo 3 „mokihanai“, kurie prieš keletą metų dar buvo sporto centro auklėtiniai: Mantas Liachauskas, Valdas Norkus ir Mindaugas Jomantas. Suskaičiavus taškų santykį, bronzos medalis atiteko agluoniškiui Mindaugui Jomantui, ketvirtas liko Kauno technologijos universiteto studentas Valdas Norkus iš Naujosios Akmenės ir penktas – Mantas Liachauskas iš Papilės.

Varžybų nugalėtojai apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais ir piniginiais kuponais. II ir III vietų laimėtojai apdovanoti medaliais, diplomais ir piniginiais kuponais. IV vietos laimėtojai apdovanoti piniginiais kuponais. Prizus paruošė Akmenės rajono sporto centras. Piniginius kuponus dovanojo Akmenės rajono stalo teniso klubas „Mažoji raketė“, kurie skirti stalo teniso reikmėms įsygiti internetiniame puslapyje www.topsas.lt.

Nuoširdžiai dėkoju saviems žaidėjams už jų įdėtas pastangas grįžti į savo gimtąjį kraštą, tam, kad sudalyvauti varžybose tarp mūsų rajono geriausiųjų žaidėjų. Buvo smagu matyti, kaip mūsų rajono stalo tenisininkai profesionaliai valdo mažasias raketes. Labai viliuosi, kad kitąmet ir vėl susitiksime tam, kad išsiaiškintumėme geriausią iš geriausių.

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas

Nuotraukoje : TOP 8 nugalėtojai ir prizininkai (iš kairės V. Ruginytė, L. Avelienė, P. Prelgauskaitė, S. Verbauskiatė, K. Barauskas, G. Adomaitis, M. Jomantas, V, Norkus)

Nuotraukoje : Visi varžybų dalyviai