In Memoriam ALFRIDAS STRATAS

Alfridas Stratas gimė 1935 m. gegužės 9 d. Urvikių kaime Mažeikių rajone. Baigęs Mažeikių vidurinę mokyklą, studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute.

1973 m. persikėlė gyventi į Naująją Akmenę, dirbo lietuvių kalbos mokytoju Naujosios Akmenės vidurinėje mokykloje, vėliau – švietimo skyriaus inspektoriumi.

1979 m. Akmenės rajono vadovai davė leidimą moksleivių namuose organizuoti stalo teniso būrelį ir trenerio pareigas patikėjo Alfridui, kuris nuo paauglystės mėgo fizinę kultūrą ir sportą. Pradėti organizuoti draugiški susitikimai su kitų rajono mokyklų stalo tenisininkais, įsteigtos pereinamosios taurės berniukų ir mergaičių komandoms, dalyvauta įvairiose zoninėse varžybose, draugiškuose susitikimuose su Joniškio, Mažeikių, Telšių rajonų jaunaisiais stalo tenisininkais. Būrelio auklėtinių komanda „Viltis“ buvo Lietuvos Respublikos trečiosios lygos dalyvė. Dauguma Alfrido auklėtinių pamilo stalo tenisą ir aktyviai sportuoja ir šiandien.

1995 m. Alfridas buvo vienas iš Akmenės rajono stalo teniso klubo ,,Mažoji raketë‘‘ įkūrėjų. Nuo klubo įkūrimo dienos būdamas klubo valdybos nariu aktyviai dalyvavo Akmenės rajono stalo teniso gyvenime – organizavo daugumą varžybų ir turnyrų, vykusių Naujojoje Akmenėje, kartu su šiemos nariais žaidė Akmenės rajono šeimų pirmenybėse, teikė patarimus ir pasiūlymus, padėdavo spręsti organizacinius reikalus. Alfrido svajonė, kad Naujosios Akmenės mieste stalo tenisas gyvuotų ir būtų prieinamas kiekvienam, norinčiam jį žaisti, yra išsipildžiusi.

Stalo teniso entuziastas ir varžybų organizatorius Alfridas Stratas 40 savo gyvenimo metų susiejo su stalo tenisu.

Alfridas su žmona Aldona užaugino dvi dukras – Ritą ir Astą, meilę sportui ir stalo tenisui įskiepijo anūkams.

2020 m. birželio 23 d. Alfrido gyvybė užgeso. Liūdime dėl šios netekties ir nuošidžiai užjaučiame šeimos narius ir artimuosius.

 

Akmenės rajono stalo teniso bendruomenė

Komentuokite

*Būtina užpildyti visus laukelius

Įveskite teisingą skaičių: *