IĮ “ARAS” taurės iškeliavo į Mažeikius, Šiaulius ir Akmenę

Baigėsi aštuonis mėnesius trukusios IĮ “Aras” taurės profesionalų grupės stalo teniso varžybos, kurios prasidėjo 2017 m. rugsėjo 29 d. ir baigėsi 2018 m. gegužės 18 d. Prizus įsteigė Akmenės IĮ “Aras” vadovas Rimantas Kraujutis. Varžybos vyko Akmenės gimnazijos sporto salėje kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį 17.00 val.

         Šiose varžybose teisę dalyvauti turėjo vyrai ir moterys, kurie yra įtraukti į Lietuvos stalo teniso asociacijos žaidėjų reitingų sąrašą. Varžybos vyko 9 turais, iš kurių paskutinis – finalinis TOP-24. Finaliniame etape dalyvavo sportininkai, kurie po visų 8 kvalifikacinių turų buvo surinkę daugiausiai taškų. Iš viso šiose varžybose dalyvavo 66 sportininkai (iš jų 18 Akmenės rajono) iš Klaipėdos, Šiaulių, Gargždų, Radviliškio, Tauragės, Telšių, Kuršėnų, Laukuvos, Rietavo, Mažeikių, Joniškio ir Žagarės. Dalyvių amžius siekė nuo 12 iki 71 metų. Vidutiniškai kiekviename etape dalyvavo po 28 žaidėjus.

TOP-24 finalas įvyko gegužės 18 dieną, į kurį pateko 8 Akmenės rajono stalo tenisininkai, tarp kurių 4 merginos. Iš 24 finalinio etapo dalyvių, 8 žaidėjai užima 1-100 Lietuvos reitingo pozicijas. Tai didelę svarbą turinčios varžybos, per kurias progresuoja žaidėjų meistriškumas ir puiki sveikatingumo priemonė.

Pirmajame etape sportininkai buvo išskirstyti į 6 pogrupius po 4 žaidėjus, iš kurių I-II vietas užėmę sportininkai tęsė kovas dėl 1-12 vietų, likusieji dėl 13-24 vietų.

Šių metų sezono prizininkais tapo: 1 v. M. Stakėnas (Mažeikiai, Lietuvos reitingas (LSTA) – 179), 2 v. T. Dovydaitis (Šiauliai, LSTA – 68), 3 v. K. Barauskas (Akmenė, LSTA – 142), 4 v. D. Pagojus (Kuršėnai, LSTA – 119), 5 v. A. Klimas (Mažeikiai, LSTA – 294). Mažojo finalo prizininkais tapo: 1 v. Z. Skaringa (Šiauliai, LSTA – 475), 2 v. L. Daukšas (Mažeikiai, LSTA – 251), 3 v. G. Strodomskytė (Naujoji Akmenė, LSTA – 56).

          Didžiojo finalo 1-3 vietų laimėtojai apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais ir asmeniniais prizais. Didžiojo finalo 4-5 vietų bei mažojo finalo 1-3 vietų laimėtojai apdovanoti medaliu, diplomu ir asmeniniu prizu.

          Atminimo statulėle ir prizu paskatinti šie žaidėjai:

1) geriausiai sužaidusios moksleivės prizas atiteko 2018 metų Lietuvos jaunučių rinktinės narei Karolinai Kuznecovai (Naujoji Akmenė, LSTA – 48), kuri bendroje įskaitoje užėmė 16 vietą.

2) geriausiai sužaidusio moksleivio prizas atiteko Tadui Dovydaičiui (Šiauliai, LSTA – 68), kuris bendroje įskaitoje užėmė 2 vietą.

3) geriausiai sužaidusiam senjorui (55 metų ir vyresni amžiaus grupėje) prizas atiteko Kazimierui Ramanauskui (Mažeikiai, LSTA – 416), kuris bendroje įskaitoje užėmė 18 vietą.

          Kad patekti į finalinį 24-ką reikėjo aplenkti net 42 žaidėjus. Kiekvienas šio finalinio etapo dalyvis gavo po atminimo statulėlę, nes patekimas į finalinį 24-ką jau yra pergalė.

          Didelis Ačiū IĮ „Aras“ vadovui Rimantui Kraujučiui, kuris palaikė šią įdėją ir įsteigė prizus. Pasikartosiu, nieko naujo nepasakysiu, bet šis žmogus yra „deimantas“. Džiaugiuosi, kad Akmenėje dar gyvena tokių gerų žmonių. Gerbiamas Rimantas remia daugelį nevyriausybinių organizacijų, jam svarbi yra kiekviena kultūros, sporto ar švietimo veikla, žodžiu viskas, kas vyksta Akmenės rajone. Šis žmogus yra sėkmės žmogus, nes jo propaguojamos vertybės atitinka gyvenimo dėsnius – laimingas tas, kuris moka dalintis… Lenkiuosi prieš šį gerą žmogų, prieš jo gražų ir nuoširdų vidinį pasaulį.

          Dėkoju savo bičiuliams už dalyvavimą. Be jūsų nebūtų buvę tokios gražios šventės. Dalyvių skaičius liudija, kad žmonėms reikia tokių užsiėmimų, todėl drąsiai galiu teigti, kad devintasis kvalifikacinių stalo teniso varžybų sezonas būtinai įvyks ir dar kartą varžysimės dėl IĮ „Aras“ įsteigtų prizų.

 

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas

Komentuokite

*Būtina užpildyti visus laukelius

Įveskite teisingą skaičių: *