IĮ “ARAS” taurės iškeliavo į Mažeikius, Akmenę ir Kuršėnus

Baigėsi beveik metus laiko trukusios IĮ “Aras” taurės profesionalų grupės stalo teniso varžybos, kurios prasidėjo 2018 m. rugsėjo 28 d. ir baigėsi 2019 m. gegužės 17 d. Prizus įsteigė IĮ “Aras” vadovas Rimantas Kraujutis. Varžybos vyko Akmenės gimnazijos sporto salėje kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį 17.00 val.

Šiose varžybose teisę dalyvauti turėjo vyrai ir moterys, kurie yra įtraukti į Lietuvos stalo teniso asociacijos žaidėjų reitingų sąrašą. Varžybos vyko 9 turais, iš kurių paskutinis – finalinis TOP-24. Finaliniame etape dalyvavo sportininkai, kurie po visų 8 kvalifikacinių turų buvo surinkę daugiausiai taškų. Iš viso šiose varžybose dalyvavo 55 sportininkai (iš jų 21 Akmenės rajono) iš Šiaulių, Kuršėnų, Kelmės, Tauragės, Joniškio, Žagarės, Mažeikių, Telšių ir Kėdainių. Dalyvių amžius siekė nuo 12 iki 72 metų.

TOP-24 finalas įvyko gegužės 17 dieną, į kurį pateko 10 Akmenės rajono stalo tenisininkų, tarp kurių 2 merginos. Šiame finaliniame etape varžėsi pajėgūs sportininkai, kaip Karolina Kuznecova, Gabrielė Strodomskytė (abi iš Naujosios Akmenės) ir Mantas Rimeikis (iš Mažeikių) kurie žaidžia Lietuvos komandiniame čempionate, aukščiausioje lygoje. Taip pat dalyvavo 2019 metų Lietuvos jaunučių čempionas Marijus Jučinskas ir Lietuvos jaunučių vicečempionė Simona Rimkevičiūtė (abu iš Joniškio) ir kiti pajėgūs žaidėjai.

Pirmajame etape sportininkai buvo išskirstyti į 6 pogrupius po 4 žaidėjus, iš kurių I-II vietas užėmę sportininkai tęsė kovas dėl 1-12 vietų, likusieji dėl 13-24 vietų.

Šių metų sezono prizininkais tapo: 1 v. M. Rimeikis (Mažeikiai, Lietuvos reitingas (LSTA) – 77), 2 v. K. Barauskas (Akmenė, LSTA – 142), 3 v. D. Pagojus (Kuršėnai, LSTA – 128), 4 v. R. Lubys (Mažeikiai, LSTA – 208), 5 v. M. Jučinskas (Joniškis, LSTA – 203). Mažojo finalo prizininkais tapo: 1 v. Ž. Trumpelis (Kelmė, LSTA – 288), 2 v. S. Rimkevičiūtė (Joniškis, LSTA – 60), 3 v. G. Gudaitis (Šiauliai, LSTA – 670).

Didžiojo finalo 1-3 vietų laimėtojai apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais ir asmeniniais prizais. Didžiojo finalo 4-5 vietų bei mažojo finalo 1-3 vietų laimėtojai apdovanoti medaliu, diplomu ir asmeniniu prizu.

Atminimo statulėle ir prizu paskatinti šie žaidėjai:

1) geriausiai sužaidusios moksleivės prizas atiteko 2019 metų Lietuvos pajėgiausių jaunių TOP-12 žaidėjų 5 vietos laimėtojai Karolinai Kuznecovai (Naujoji Akmenė, LSTA – 43), kuri bendroje įskaitoje užėmė 8 vietą.

2) geriausiai iš Akmenės rajono moksleivių pasirodė Aleksandras Norbutas (Kivylių k., LSTA – 812), kuris bendroje įskaitoje užėmė 21 vietą.

3) geriausiai iš Akmenės rajono senjorų (55 metų ir vyresni amžiaus grupėje) pasirodė Antanas Budžius (Naujoji Akmenė, LSTA – 494), kuris bendroje įskaitoje užėmė 12 vietą.

Kiekvienas finalinio etapo dalyvis gavo po atminimo dovanėlę, nes patekimas į finalinį 24-ką jau yra pergalė.

Didelis Ačiū IĮ „Aras“ vadovui Rimantui Kraujučiui, kuris ir toliau lieka neabejingas stalo tenisininkams. Akmenė labai mažas miestelis, bet jame gyvena ne vienas didis žmogus, tarp kurių yra ir Rimantas. O mes, stalo tenisininkai, galime tik pasidžiaugti, kad Rimantas palaiko mūsų įdėjas, padeda, kad stalo tenisas Akmenės rajone augtų. Sekančiame, naujajame sezone, jau trečią kartą vykdysime IĮ „Aras“ taurės varžybas, šiek tiek keisime varžybų formatą, bet stalo teniso populiarumą ir meistriškumo augimą išlaikysime. Ačiū Rimantai, kad tikite mumis, kad esate toks paprastas ir nuoširdus žmogus, Ačiū už Jūsų pagalbą, kuri turi kilnią prasmę.

Dėkoju savo bičiuliams už dalyvavimą. Ačiū klubo „Mažoji raketė“ pirmininkei Loretai Avelienei, už pagalbą pravedant finalinį TOP-24 etapą, Jonui Vapsvai už gražių akimirkų įprasminimą. Be jūsų visų nebūtų buvę tokios gražios šventės. Sekančiame, naujajame sezone, kvalifikacinės stalo teniso varžybos bus jubiliejinės, jau 10 kartą. Tai varžybos, kurios pasiteisino ir reikalauja testinumo. Iki malonių susitikimų jubiliejinėse kvalifikacinėse varžybose!

Jono Vapsvos nuotraukos:

https://photos.app.goo.gl/9hWM9Z1PeV94ghNQ8

 

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas

Komentuokite

*Būtina užpildyti visus laukelius

Įveskite teisingą skaičių: *