Dviračiais nuvažiuoti 204 kilometrai

2016 metų birželio 29 – liepos 1 dienomis Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ nariai keliavo dviračiais iš Naujosios Akmenės į Platelius, esančius Plungės rajone. Kelionės tikslas – skatinti jaunimą aktyviai poilsiauti, per fizinį aktyvumą ugdyti valią, stiprinti pasitikėjimą savimi.

Platelių ežeras – didžiausias ir giliausias ežeras Žemaitijoje. Ežero plotas – 12 kvadratinių kilometrų, vidutinis jo gylis 10,5 metrų, o giliausia vieta siekia net 46 metrus. Šis ežeras pasižymi ir savo švara, jame veisiasi didieji plačiažnypliai vėžiai, kurie gyvena tik itin švariuose telkiniuose. Ežeras priklauso Žemaitijos nacionaliniam parkui, kuris šiais metais švenčia 25 metų jubiliejų.

Žygyje dalyvavo 12 Akmenės rajono stalo tenisininkų iš Akmenės, Naujosios Akmenės, Kivylių ir Sablauskių k. Visi suvažiavome dviračiais iki Akmenės krašto muziejaus, iš kur visi drauge ir pradėjome šią smagią, nuotykių kupiną kelionę.

Žygis dviračiais Akmenės rajono stalo tenisininkams nebuvo naujiena. 2014 metais turėjome dviračių žygį prie Lūksto ežero, esančio Telšių rajone. Nepaisant turimos patirties ir šiame žygyje pakako iššūkių bei išbandymų. Kelionė buvo labai smagi, visi puikios nuotaikos ir didžiulis noras įveikti beveik 90 km atstumą į vieną pusę. Net nepastebėjome, kaip pravažiavome Mažeikius. Pasak vaikų, tai buvo labai lengva, kol nepasukome į kelią Mažeikiai – Plungė. Įvažiavus į šį kelią, kelionė pasidarė sunki, važiavome prieš vėją, vietovės kalnuotos, pasijautė, kad vaikams prasideda išbandymas. Bet treneris labai džiaugėsi savo auklėtiniais, matydamas, kaip jie nepasiduoda, kaip jie visas pastangas deda tam, kad pasiektų kelionės tikslą. Ir smagiausia yra tai, kai sunkiu darbu pasieki tai, ką esi užsibrėžęs. Po 7 valandų kelionės pasiekėme Platelių ežero pakrantes, apsistojome stovyklavietėje „Banga“.

Pasiekus kelionės tikslą norėjosi kuo greičiau atgauti jėgas. Nuvykome pasinaudoti netoliese esančio viešbučio „Linelis“ SPA centro teikiamomis paslaugomis. Mėgavomės vandens procedūromis, plaukimo baseinu, kuriame yra įrengtas plaukimo prieš srovę įrenginys, kaskada, jacuzzi. Taip pat jėgas atgauti padėjo ir dvi pirtys – suomiška sauna ir garinė (turkiška) pirtis. Šios pramogos atstatė visas kelionės metu prarastas jėgas, pasijautėme žvalūs ir energingi.

Sugrįžę į stovyklavietę pasimaudėme ir po maudynių skubėjome išsikepti šašlykų. Net nepajutome, kaip sulaukėme vėlyvo vakaro, sulindome visi į savo palapines ir ėjome ilsėtis. Ne kiekvieną dieną tenka miegoti palapinėse, ir juo labiau, kai visą naktį stipriai lyja ir žaibuoja. Į žaibavimą kiekvienas skirtingai reagavo, vieni net nejuto, kiti nemiegojo, nes bijojo, o dar kiti prabudę apsižiūri ar dar į palapinę nesiskverbia vanduo ir toliau miega.

Kiekviename žygyje rytais su vaikais darome mankštas. Jau tampa tradicija, kai ryte treneris per garso kolonėlę paleidžia muziką, kuri leidžia suprasti, kad reikia ruoštis mankštai.Yra duodama 10 min. pasiruošimui, kurių vaikams pilnai pakanka. Mankštą daryti ne visiems patinka, bet po mankštos visi pasijaučia žvalesni. Prabėgome 3,5 km, nusiprausėme ir ėjome pusryčiauti.

Visą naktį pralijo, o rytas buvo šiltas ir giedras. Nusprendėme šią dieną paskirti kelionei dviračiais aplink Platelių ežerą, kur atstumas siekė apie 25 km. Keliaujant aplink šį nuostabų ežerą aplankėm nemažai lankytinų vietų.

Pirmoji stotelė buvo šaltojo karo muziejus. Tai ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Likome sužavėti gidės išsamiai papasakota istorija, pabuvojome viename iš trijų pasaulio tokio tipo muziejų.

Tęsėme kelionę. Pravažiavome Plokštinės gamtinį rezervatą, apsilankėme L. Černiausko, tapytojo, medžio drožėjo meno galerijoje. Paliko didžiulį įspūdį šis žmogus, jo darbai parodo kiek daug gali vienas žmogus…, kai visą gyvenimą darai tai, kam esi pašauktas. Šis žmogus 1989 m. nusipirko buvusio Platelių grafo Šuazelio vandens malūną (statytame 1791-1816 m.), kuris yra apie 500 kvadratų, jį atrestauravo pats savo rankomis, įkūrė savo tapybos darbų ir medžio skulptūrų meno galeriją-meno dirbtuves. Šiuo metu eksponuojama ne vienas šimtas ankstesnės ir dabartinės tapybos darbų, skulptūrų, veikia senovinių daiktų ekspozicija. Tai didis žmogus, gyvenimą paskyręs menui, tačiau apmaudu buvo girdėti iš šio žmogaus lūpų nusivylimą valdžios darbuotojais, jų abejingumu Lietuvos kultūrai. Šiai dienai didžiausią vertybės vietą užima pinigai, kai viskas matuojama yra būtent jais – apsimoka arba ne.

Po apsilankymo meno galerijoje praėjo nemažai laiko, buvo karšta, norėjosi jau ir išsimaudyti. Pravažiavome Babrungo upės ištakas, susiradome tinkamą vietą maudynėms ir lepinomės šiltu ežero vandeniu.

Atsivėsinę įkaitusius kūnus nuvažiavome prie turistų mėgiamiausios vietos – 15 m apžvalgos bokšto. Jis pastatytas netoliese Platelių miestelio, iš kurio atsiveria labai gražus Žemaitijos nacionalinio parko vaizdas – Beržoro apylinkės, Siberijos pelkė, Platelių ežeras, Liepijų miškas.

Jau visi buvome pavargę, bet negalėjome pravažiuoti Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos lankytojų centro. Ten mus labai šiltai pasitiko nacionalinio parko direkcijos darbuotoja, kuri pažintį su Žemaitijos nacionaliniu parku pradėjo nuo žemaičių kalbos supažindinimo. Uždavinėjo klausimus ką reiškia vienas ar kitas žemaitiškas žodis ir tie klausimai tikrai nebuvo lengvi. Atrodo kalba ta pati lietuvių, o suprasti buvo sunku. Buvome plačiau supažindinti su Platelių ežero istorija, nacionalinio parko gyvūnija, augmenija, kitais parke esančiais ežerais ir t.t.

Visi buvome labai išalkę, užsukome į kavinę, pasistiprinom ir pasileidome stovyklavietės link. Pakeliui dar išsimaudėme prie Platelių jachtklubo, pravažiavome Užpelkių piliakalnį ir grįžome į stovyklavietę. Nepastebimai greitai prabėgo visa diena, kuri buvo labai prasminga ir įdomi. Vakare dar pažaidėme futbolą, kepėmės šašlykų ir ėjome ilsėtis.

Važiuojant namo atrodė, kad važiuojasi greičiau, bet greičiau grįžti nepavyko, buvo keletas trukdžių, kurie privertė grįžti namo per tą patį laiką, kaip ir važiavome pirmyn. Atgal visi saugiai parvažiavome, kelyje visi buvo drausmingi, nekilo didelių problemų, gal todėl, kad ilgos kelionės dviračiais jau vaikams ne naujiena. Akmenėje sustojome prie „Norfos“ parduotuvės, ten žygio dalyviai, klubo „Mažoji raketė“ narių vardu, pasveikino trenerį Kęstutį Barauską su gimtadieniu, kuris buvo sekančią dieną po žygio. Apsidalinome gražiais žodžiais ir likusieji žygio dalyviai tęsė kelionę namo iki Naujosios Akmenės, Kivylių ir Sablauskių k.

Žygio dalyvis Dovydas Sakavičius fiksavo žygio kilometražą, kuris parodė, kad iš viso per 3 dienas numynėme 204 km. Labai džiaugiuosi savo auklėtiniais, kurie nebijo išbandymų, kurie elgiasi kaip tikri sportininkai, nebijo iššūkių. Tvarkingai elgėsi kelyje, vienas kitam buvo draugiški. Kelionės metu labai daug gėrėme vandens, ne visiems užteko kiek turėjo, bet visi draugiškai pasidalinome, taip pat ir maistu.

Nuoširdžiai dėkoju Akmenės rajono savivaldybės švietimo, kultūros, jaunimo reikalų ir sporto programai (Jaunimo politikos įgyvendinimas savivaldybėje), kuri dalinai finansavo šį žygį. Ačiū Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ pirmininkei Loretai Avelienei už organizacinę pagalbą įgyvendinant šį projektą. Padėką skiriu ir Akmenės rajono sporto centro direktoriui Vaclovui Jonušui. Didelis Ačiū žygio dalyvių tėveliams už pasitikėjimą treneriu, už suteiktą galimybę vaikams patirti neišdildomų įspūdžių ir materialinę pagalbą.

Ir didžiausia pagarba mano auklėtiniams, kurie yra geriausi ir šauniausi. Jie yra kantrūs, ištvermingi, draugiški, paklusnūs, atkaklūs, tiesiog geri mokiniai, kuriems atsidėkoti norisi pačiais įdomiausiais žygiais. Po kiekvieno tokio žygio kyla naujų minčių, kurios tikiuos materializuosis ir galėsime dar daug patirti gražių įspūdžių drauge.

204 km atstumą įveikė Armandas Šemeta, Aivaras Norbutas, Mantas Ruginis, Dovydas Sakavičius, Deivydas Jankauskas, Gintautas Adomaitis (su pertraukėle), Vita Ruginytė, Gabrielė Strodomskytė, Karolina Kuznecova ir treneris Kęstutis Barauskas. Loreta Avelienė ir Šarūnas Reivytis apvažiavo 32 km apie visą Platelių ežerą.

 

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Įveskite teisingą skaičių: *