Be kantrybės nėra galybės!

Kaip Lietuvių liaudės išmintis teigia – be kantrybės nėra galybės… Šią išmintį puikiai patvirtina Vita Guginytė iš Naujosios Akmenės. Vita jau ketvirti metai treniruojasi pas mokytoją Kęstutį Barauską. Nuo pirmų treniruočių mokytojas Kęstutis įžvelgė joje potencialą, priskyrė didesnius fizinius krūvius, padidino treniruočių skaičių ir kas smagiausia, ji viso to nepabūgo. Tai labai drąsi, kovinga, pergalių trokštanti mergina. O dar kai šalia jos yra tokie supratingi tėveliai, kurie palaiko savo vaiką, skatina ją nenuleisti rankų sunkiuose gyvenimo momentuose, tuomet viskas įmanoma! Tėveliams galiu pasakyti, kad laiko investicija į vaiką yra ateities investicija, grąžą neišvengiama, tik šiek tiek vėliau. Ačiū Jums.

Dar pirmoje klasėje Vita jau vyko į Lietuvos mokyklų žaidynių finalą, kuris vyko Alytuje ir ten su „Saulėtekio“ progimnazijos merginų komanda iškovojo II vietą. Būdama trečiokė Vita dalyvavo Akmenės rajono suaugusiųjų stalo teniso pirmenybėse ir jose, dvejetų varžybose, su Akmenės gimnazijos matematikos mokytoja Jūrate Krūmiene iškovojo III vietą, o ketvirtoje klasėje asmeninėje rungtyje jau iškovojo bronzos medalį. 2019 m. Naujojoje Akmenėje vyko Lietuvos jaunių (iki 16 metų) komandinis stalo teniso čempionatas, kuriame Vita su Akmenės rajono sporto centro komandos narėmis (K. Kuznecova, G. Strodomskyte, K. Grigaite ir G. Sarapinaite) iškovojo 5 vietą. Aukščiausias Vitos pasiekimas asmeninėse varžybose yra pasiektas 2019 metais Lietuvos mini jaunučių čempionate (iki 11 metų), šiose varžybose ji iškovojo 11 vietą iš 32 pajėgiausių Lietuvos žaidėjų.

Kovo mėnėsį pasirodė naujas Lietuvos žaidėjų reitingas, kuriame Lietuvos mini jaunučių TOP-20 sąraše įrašyta Vitos Guginytės pavardė, pagal taškus ji užima 14 poziciją. Nuoširdžiai sveikinu Vitą ir jos tėvelius su tokiu pasiekimu. Ačiū Jums už atsakomybę, požiūrį į treniruotes, kantrybę ir viltį. Žinoma, tai tik pradžia, nors vaikas treniruojasi jau ketvirti metai, bet stalo tenise tai tik pradžia į profesionalumą… Tai rodiklis, kad Vita pasiruošusi iš vaiko amžiaus pereiti į jaunučių amžių, kuriame varžosi sportininkai iki 15 metų.

Vita, tu kantri ir galinga! Judi teisingu keliu, išlaikyk motyvaciją ir niekada nepasiduok!

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas