Akmeniškės dalyvavo Lietuvos atvirajame jaunučių čempionate

2018 m. birželio 15-17 dienomis Vilniaus „Tauro“ sporto mokykloje  jau tradiciniu tapusiose varžybose kovojo dešimties valstybių sportininkai. Tiek pat valstybių atstovų B. Balaišienės vardo turnyre rungėsi ir praėjusiais metais. Šiemet į Vilnių atvyko jaunieji stalo tenisininkai iš Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Indijos, Izraelio, Latvijos, Norvegijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Jie varžėsi U-12 ir U-15 amžiaus grupėse.

Šis turnyras yra įtrauktas į Europos stalo teniso sąjungos ir Tarptautinės stalo teniso federacijos kalendorių. Pasak Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) garbės prezidento Rimgaudo Balaišos, šis turnyras – vienas svarbiausių Lietuvos stalo teniso įvykių. „Tai – ne tik daug čempionų išugdžiusios B. Balaišienės paminėjimas, bet ir naudingos varžybos jauniesiems mūsų stalo tenisininkams, kurie turėjo progą išmėginti jėgas su pajėgiais sportininkais iš kitų valstybių. Tai didžiulė meistriškumo mokykla ir žaidėjams, ir treneriams“, – sakė daugiau nei du dešimtmečius LSTA vadovavęs R. Balaiša.

Šiame čempionate Lietuvos rinktinių sudėtyje žaidė akmeniškės Karolina Kuznecova ir Gabrielė Strodomskytė. Karolina su vilniete Migle Mortūnaite atstovavo Lietuvos II rinktinei, o Gabrielė su joniškiete Simona Rimkevičiūtė žaidė už III Lietuvos rinktinę. Pogrupyje Karolina ir Miglė rezultatu 3:2 nugalėjo Latvijos komandą bei 0:3 pralaimėjo Rusijos II rinktinei. Finale pirmame rate merginos žaidė su Estijos komanda ir pralaimėjo rezultatu 1:3. Gabrielė ir Simona pogrupyje laimėjo I vietą, rezultatu 3:0 laimėjusios prieš Ukrainos ir Čekijos sportininkes. Finale Lietuvos III rinktinei pirmas susitikimas buvo su Rusijos I komanda, po atkaklios kovos pralaimėta 2:3 ir prarasta galimybė kovoti dėl prizinių vietų. Komandinėse varžybose Lietuvos II, III ir III rinktinės bei Ukrainos komanda  pasidalino 5-8 vietomis.

Asmeninėse varžybose Karolina Kuznecova pateko į finalinį šešioliktuką. Pirmame rate burtai lėme žaisti su ruse Ksenia Khurtsilava, Karolina pralaimėjo ir tolesnėse varžybose nedalyvavo.

Vienos daugiausiai šios sporto šakos čempionų išugdžiusios B. Balaišienės garbei skirtas turnyras pirmą kartą buvo surengtas 1986 metais, jame dalyvavo tik Vilniaus miesto moksleiviai, vėliau turnyras tapo respublikiniu. 2008-aisiais dėl lėšų stokos varžybų organizavimas buvo nutrūkęs. 2011 metais turnyras buvo atgaivintas ir išsiplėtė į tarptautinio masto renginį – skaičiuojamas jo reitingas.