Akmenės rajono stalo teniso klubui „Mažoji raketė“ – 20 metų

Stalo teniso klubo įkūrimo idėją suvienyti stalo teniso mėgėjus pavyko įgyvendinti 1995 metų spalio 29 dieną. Susibūrę dvi dešimtys stalo tenisininkų įsteigė Akmenės rajono stalo teniso klubą ,,Mažoji raketė“. Klubo pavadinimą rinkome visi. Kiekvienas ant lapuko surašė siūlomus pavadinimus ir iš jų išrinkome patį gražiausią. Klubo įregistravimo data –1995 m. lapkričio 3 d. Šiandien klubas vienija 254 Akmenės rajono sportininkus, mylinčius ir žaidžiančius stalo tenisą Lietuvoje ir užsienyje. Klubo skyriai įkurti Akmenėje, Naujojoje Akmenėje, Papilėje, Sablauskiuose ir Kivyliuose.

Klubo „Mažoji raketė“ vizija ir misija – siekti, kad geriausi stalo tenisininkai gintų klubo ir rajono garbę šalies čempionatuose bei patektų tarp stipriausių šalies sportininkų bei kuo daugiau vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų sudominti stalo teniso sporto šaka.

Per 20 klubo gyvavimo metų Akmenės kraštas pasiektais rezultatais garsintas Lietuvoje ir užsienyje.

1995 m. gegužės 5 d. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 1-5 klasių pirmenybėse Jonavoje Akmenės vidurinės mokyklos komanda laimėjo III vietą (Simona Verbauskaitė, Ingrida Gečaitė, Augustė Jagminaitė, Kristina Razbadauskaitė).

2001 metai buvo labai sėkmingi Akmenės rajono stalo tenisininkėms. Vasario 12 d. Akmenės rajono mergaičių komanda (Ingrida Gečaitė, Kristina Razbadauskaitė, Indraja Daunytė) Lietuvos jaunių superfinaluose laimėjo 6 vietą. Balandžio mėnesį Lietuvos jaunių komandinėse pirmenybėse Mažeikiuose merginos (Simona Verbauskaitė, Ingrida Gečaitė, Augustė Jagminaitė, Kristina Razbadauskaitė) iškovojo 6 vietą 2001 m. gegužės 15 d. moterų komanda ,,Mažoji raketė“, kurioje žaidė Loreta Avelienė, Simona Verbauskaitė ir Ingrida Gečaitė, Lietuvos stalo teniso I lygoje laimėjo III vietą, pakartodamos1991 m. rezultatą.

Sėkmingai Lietuvos ir tarptautiniuose turnyruose klubui atstovavo klubo veteranai.2008 m. balandžio 11–13 dienomis Viljandėje (Estija) vykusiame Šiaurės šalių čempionate Loretos Avelienės ir Janinos Ramanauskienės pora laimėjo bronzos medalį moterų dvejetų varžybose. Abi žaidėjos yra daugkartinės Lietuvos ir Pabaltijo asmeninių ir dvejetų varžybų nugalėtojos ir prizininkės. 2008 m. birželio 7 d. Salantuose Papilės „Eros“ komanda (Pranas Ramoška, Mantas Liachauskas, Vytautas Gedžius, komandos vadovas a.a. Augustinas Janavičius) Žemaitijos regiono komandinėse pirmenybėse laimėjo III vietą.

Klubo „Mažoji raketė“ merginos 10 metų jubiliejiniame turnyre (iš kairės Kristina Razbadauskaitė, Jolanta Razbadauskaitė, Ingrida Gečaitė, Jūratė Jankauskaitė, Simona Verbauskaitė, Loreta Avelienė) (2005-11-05)

2009 metais klubo pirmininkės Loretos Avelienės pakviestas į Akmenės rajoną dirbti stalo teniso treneriu atvyko Lietuvos sporto universiteto auklėtinis Kęstutis Barauskas. Trenerio ir jo auklėtinių nuoširdus ir pasiaukojantis darbas išgarsino Akmenės kraštą.

2010-ieji metai: kovo 28 d. Lietuvos stalo teniso asociacijos komandinėse vyrų III lygos pirmenybėse klubo „Mažoji raketė“ komanda (Valdas Norkus, Kęstutis Barauskas, Mantas Liachauskas, Vytautas Gedžius) iškovojo 5 vietą. Moterų komanda ,,Mažoji raketė“ (Loreta Avelienė, Simona Verbauskaitė ir Janina Ramanauskienė) I lygoje iškovojo IV vietą. Loreta Avelienė Lietuvos jungtinių klubų taurės varžybose laimėjo II vietą.

2011 metais ,Mažosios raketės“ vyrai (Mantas Liachauskas, Kęstutis Barauskas, Ernestas Bilius) II lygoje laimėjo 8 vietą.

2012 m. sausio 29 d. Mažeikiuose, Lietuvos mokinių „Olimpinio festivalio“ komandinėse stalo teniso zoninėse varžybose, Akmenės gimnazijos vaikinų komanda (Gintautas Adomaitis, Džiugas Montvilas ir Šarūnas Tamašauskas) iškovojo I vietą.

2013 m. sausio 26 d. Alytuje, LSD „Žalgiris“ žiemos sporto žaidynėse, amžiaus grupėje iki 30 m., Akmenės rajono komanda (Mantas Liachauskas, Valdas Norkus ir Kristina Nekrašaitė) iškovojo II vietą. Gegužės 24-25 dienomis Rygoje (Latvija), XXIX SELL studentų sporto žaidynėse vyrų dvejete Valdas Norkus su mažeikiškiu Algirdu Sriubu laimėjo III vietą.

2014 metais sportiniais pasiekimais pasižymėjo trenerio Kęstučio Barausko auklėtiniai. Iš tarptautinių turnyrų parvežti 7 medaliai, 3 iš Estijos ir 4 iš Latvijos. Taline Vita Ruginytė iškovojo II vietą, Aromeda Gerčiūtė III vietą. Aseri mieste (Estija) Gabrielė Strodomskytė iškovojo III vietą. Tradiciniame turnyre Rygoje Gintautas Adomaitis iškovojo III vietą, Karolina Kuznecova III vietą, Gabrielė Strodomskytė 4 vietą. Lietuvos jaunučių čempionate mergaičių dvejete Paula Prelgauskaitė ir Vita Ruginytė iškovojo III vietą. Gintautas Adomaitis pateko į pajėgiausių šalies jaunių TOP-12 varžybas, kuriose laimėjo 8 vietą, Aromeda Gerčiūtė pateko į jaunučių TOP-12, deja, ji 12-ta ir liko. Lietuvos mokinių „Olimpinis festivalis” žaidynėse puikiai sužaidė Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos moksleivės Paula Prelgauskaitė, Vita Ruginytė, Gabrielė Strodomskytė bei Karolina Kuznecova, jos tapo šių žaidynių čempionėmis. Gabrielė su Karolina ir toliau demonstruoja puikų žaidimą, Lietuvos jaunučių asmeniniame čempionate iškovojo 6 ir 7 vietas. Šis rezultatas joms suteikė šansą vykti į Prancūziją atstovauti Lietuvą mini jaunučių Europos čempionate Prancūzijoje, tačiau kelionės buvo atsisakyta dėl finansinių lėšų stygiaus.

2015 metai pasižymi pasiektais rekordiniais rezultatais. Lietuvos jaunių komandiniame čempionate Paula Prelgauskaitė, Aromeda Gerčiūtė, Vita Ruginytė ir Erika Rimša iškovojo 4 vietą (I-III vietos atiteko Vilniaus, Panevėžio ir Kauno komandoms), jaunučių grupėje Karolina Kuznecova, Gabrielė Strodomskytė, Jogailė Putriūtė ir Karolina Grigaitė iškovojo III vietą (geriau žaidė tik Vilniaus ir Kauno mergaitės).

Akmenės rajono jaunučių komanda (iš kairės treneris Kęstutis Barauskas, Jogailė Putriūtė, Gabrielė Strodomskytė, Karolina Grigaitė ir Karolina Kuznecova) Joniškyje iškovojo III vietą Lietuvoje (2015-05-02)

Lietuvos moterų komandinėse pirmenybėse I lygoje Paula Prelgauskaitė, Vita Ruginytė ir Aromeda Gerčiūtė iškovojo II vietą ir kelialapį 2015/2016 m. sezone žaisti aukščiausioje lygoje. Tos pačios merginos puikiai pasirodė Lietuvos mokinių „Olimpinio festivalio” varžybose.Atstovavaudamos Naujosios Akmenės „Ramučių“ gimnaziją, mergaitės pateko į finalinį ketvertą ir iškovojo sidabro medalius. LSTA vyrų komandinėse pirmenybėse IV lygoje (žaidė 48 komandos) „Mažoji raketė“ komanda (Vytautas Gedžius, Fiodoras Vereščiaka, Mantas Ruginis ir Ramutis Šakėnas) iškovojo 5 vietą, LSTA vyrų komandinėse pirmenybėse regionų A lygoje tarp 48 komandų Papilės komanda papilėniškiai Pranas Ramoška, Valdas Sungaila ir naujaakmeniškiai Šarūnas Reivytis, Vaidotas Stonis) iškovojo 6 vietą

Lietuvos moterų komandinėse pirmenybėse I lygoje iškovota II vieta ir kelialapis į aukščiausiąją lygą (iš kairės komandos vadovė Loreta Avelienė, Vita Ruginytė, Aromeda Gerčiūtė, Paula Prelgauskaitė ir treneris Kęstutis Barauskas), Akmenė (2015-03-28).

Klubas kasmet organizuoja rajono asmenines, dvejetų, „Mero taurės“, šeimų, geriausiųjų Akmenės rajono žaidėjų „TOP-8“, klubo taurės ir įvairius kitus turnyrus, į kuriuos kviečiami kaimyninių miestų ir Latvijos sportininkai.  Užsimezgė nuoširdūs ryšiai su Joniškio „Sidabros“, Kelmės „Topso“, Telšių „Vyto“ ir „Džiugo“, Mažeikių „Vijurko“ ir „Vikrusis feniksas“, Kuršėnų „Žaibas“ stalo teniso klubais. Draugaujame su Aucės, Dobelės, Rygos, Iecavos, Cesio, Liepojos, Tukums stalo tenisininkais. Taip pat esame kviečiami į įvairius turnyrus Lietuvoje ir Latvijoje.

Klubo nariai vasaros metu dalyvavo sporto bei pažintinėse stovyklose Skaisgiryje (Joniškio rajonas), Kuldigoje (Latvija), prie Platelių ežero „Bangos“ poilsio bazėje, prie Lūksto ežero Telšių rajone, Dauguose (Alytaus rajonas), Drustes ir Rucavos miesteliuose Latvijoje. Daugelį metų dalyvavome sporto festivalyje „Sportas – visiems“ Palangoje, iš kurio parsivežėme medalių, pelnytų ne tik stalo teniso rungtyje, bet ir rankinio, kvadrato bei bėgimo varžybose, žaidėme krepšinį „trys prieš tris“, tinklinį bei futbolą. Trenerio Kęstučio Barausko dėka pamilome dviračius, 2 kartus važiavome į Žagarę, prie Lūksto ežero Telšių rajone (įveikėme 210 kilometrų), 65 kilometrus mynėme Akmenės rajono keliais. Klubo nariai daug keliauja: aplankėme Vilnių, Kauną, Rygą, Panemunės pilis, išbandėme jėgas „Lokės pėdos“ trasose Jonavos rajone, plaukėme baidarėmis Dubysos ir Ventos upėmis, dalyvavome Ventos miesto jėgos sporto šakų klubas „Liga“ renginiuose.

Dauguma klubo organizuojamų renginių finansuojami iš lėšų, gaunamų per įvairias programas. Nuo2002 m. klubas dalyvauja projektų įgyvendinimo veikloje. Esame dėkingi Akmenės rajono savivaldybei, kuri skiria lėšas iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios, kultūros ir sporto veiklos projektų, jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo, vasaros poilsio programų. Dėkojame rėmėjams už tarpusavio supratimą. Didelis „ačiū“ klubo nariams, prisidedantiems prie klubo finansinės gerovės.

Dėkoju dabartiniams klubo skyrių vadovams – Alfredui Stratui (Naujoji Akmenė), Pranui Ramoškai (Papilė), Dariui Stoniui (Kivyliai).

Nesiskirkite su stalo teniso rakete ir mažuoju kamuoliuku, puoselėkite meilę savo pamėgtai sporto šakai.